ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش و تاثیر فرهنگ و مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در دستیابی به شهر های پایدار

Year: 1388
COI: HSE03_154
Language: PersianView: 2,672
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد باقر قالیباف - استادیار دانشگاه تهران
حسنعلی غفاری - عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد
علی اصغر رجبی - مدیر پروژه استقرار سیستم مدیریت HSE در شهرداری تهران
مجید شرافتی نژاد - مسئول کار گروه فرهنگ و ارتباطات، دبیرخانه HSE شهرداری تهران

Abstract:

پیوستن شهرها به مجموعه شهرهای پایدار، از اساسیترین فعالیت هایی است که در صدر اهداف کلان شهرداریهای جهان قرار دارد. در سراسر دنیا تلا شهای بسیاری انجام میشود تا ابزارهای مناسبی برای تحقق توسعه پایدار شهری و دستیابی به یک شهر پایدار انتخاب و به کارگرفته شود. ابزار مناسب برای تثبیت پایداری شهر ها مبتنی بر شاخص هایی است که تحقق تدریجی آن وضعیت مطلوبی را ایجاد می کند.یکی از ابزارهای تحقق توسعه پایدار شهری، سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیطزیست است. این سیستم با انطباق حوزه عملکردی و مزایای پیاده سازی خود با شاخص های مورد نیاز موجب کاهش هزینهها، پرهیز از ریسک، ایجاد انتخاب و ایجاد ارجحیت شده و در نهایت موجب افزایش اعتبار و جذب منابع (سرمایه و استعداد) می گردد. فرهنگ نیز از عوامل مهم در توسعه پایدار شهری بوده و همچنین در ارتقاء شاخص های بهداشتی، ایمنی و محیطزیست بسیار مهم و تاثیرگذار است. کارکرد های اجتماعی و اقتصادی فرهنگ بسیار متنوعند لیکن در این بخش، فرهنگ بستر ارتقاء شاخص ها و ضامن تداوم آنها خواهد بود.در این مقاله مدل های دستیابی به شه رهای پایدار در کشور های منتخب مورد بررسی قرار گرفته و سپس شاخص هایی از این مجموعه که حوز ههای مشترک را با فرهنگ تشکیل م یدهند تجزیه و تحلیل شد هاند. این روند با مدیریت HSE مورد آزمون قرار گرفته و در ادامه، مجموعه ها در انطباق با یکدیگر مقایسه شده اند در نتیجه شاخ صهای مشترک غربال و گزینش گردیدند. بر این اساس میزان نقش و تاثیر پیادهسازی فرهنگ و مدیریت موثر بهداشت، ایمنی و محیطزیست در دستیابی به شهرهای پایدار را محاسبه نموده ایم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HSE03_154. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/78802/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قالیباف، محمد باقر و غفاری، حسنعلی و رجبی، علی اصغر و شرافتی نژاد، مجید،1388،نقش و تاثیر فرهنگ و مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در دستیابی به شهر های پایدار،03rd National Conference on Safety Egineering and HSE Management،Tehran،https://civilica.com/doc/78802

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • فرشادی، غلامحسین- راهپیما، سمیه، "بنیادهای توسعه پایدار"، گسترش صنعت، شماره ...
 • City Management", UCLG-AS PAC Congress 2008, Pattaya City, Sustainableه [6] ...
 • Abu Dhabi Environment, Health and Safety Management, System Regulatory Framewor ...
 • Arthur D.little, :The Strategic HSE Management Program Handbook", 53-57(2005) ...
 • David Aeron -Thomas , Helen Clarkson, "sustainable cities index 2007", ...
 • Nola-kate seymoar , _ Sustainable Cities: PLUS Planning Cycle", Durban ...
 • Holden, M, Urban indicators and the integrative ideals of Cities, ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Reviews

  4.00
  2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
  5 1
  4 0
  3 1
  2 0
  1 0

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 69,976
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support