ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیاده سازی مقاوم الگوریتم RSA در مقابل حمله کانال جانبی تحلیل توان با استفاده از محاسبات نامتعارف

Year: 1395
COI: ISCC13_017
Language: PersianView: 410
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید گرگین - پژوهشکده برق و فناوری اطلاعات، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، تهران
حسین کریمی خوشرو - دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر، دانشگاه شهید بهشتی، تهران

Abstract:

حمله های کانال جانبی از جمله مهمترین تهدیدها، علیه پیاده سازی های رمزنگاری مدرن، نظیر AES و RSA به شمار می روند. الگوریتم RSA از جمله الگوریتم های رمزنگاری نامتاقرن و متداولی است که با استفاده از عملیات به توان رساندن و ضرب کار می کند و در عمل اختلاف توان مصرفی و تاخیر این دوعملگر موجب گردیده تا این الگوریتم در مقابل حمله کانال جانبی تحلیل توان، آسیب پذیر گردد. یکی از روش های مقابله با این حمله، از بین بردن رابطه توان مصرفی با کلید به کار رفته در الگوریتم است. در این مقاله، برای رسیدن به این مقصود از محاسبات نامتعارف ترکیبی مبنای دو و سه (HBT) استفاده گردیده است. در این روش با استفاده از تقسیم های متوالی، مبنای کلید از عدد دو به دو و سه تغییر می یابد. این عمل از یک سو موجب عدم کشف کلید با استفاده از تحلیل توان مصرفی می شود و از سوی دیگر به دلیل کوتاه شدن کلید در نمایش ترکیبی مبنای دو و سه، در الگوریتمی همانند RSA که از حجم محاسباتی بالایی برخوردار است، افزایش سرعت محاسبات را در پی خواهد داشت.

Keywords:

کانال جانبی، حمله های آنالیز توان مصرفی، محاسبات نامتعارف مبنای دو و سه ترکیبی (HBT)، الگوریتم رمزنگاری RSA

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISCC13_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/788112/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گرگین، سعید و کریمی خوشرو، حسین،1395،پیاده سازی مقاوم الگوریتم RSA در مقابل حمله کانال جانبی تحلیل توان با استفاده از محاسبات نامتعارف،13th Internation lIranian Security Community Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/788112

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 1,439
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support