ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آزمون های کنترل کیفی تعمیرات یاتاقان ها

Year: 1397
COI: MECCONF01_019
Language: PersianView: 339
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید اکبری راد - کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
مهدی مهدی زاده - دکتری مهندسی مکانیک، عضو هییت علمی دانشگاه شهید بهشتی

Abstract:

یاتاقان ها از تجهیزات بسیار مهم و حساس در نیروگاه ها و دیگر تاسیسات مهم صنعتی محسوب می شوند که در صورت تخریب و هرگونه اختلال درعملکرد می تواند منجر به توقف واحد شود. تخریب و خرابی در سیستم یاتاقان ها یکی از دلایل عمده در توقف های پیش بینی نشده تجهیزات و همچنین واحدهای نیروگاهی می باشد. روغن آلودهف اختلال در سیستم روغنکاری و لرزش روتور عمده ترین دلایل تخریب یاتاقان ها می باشند. یاتاقان ها در صورت آسیب دیدگی بازسازی می شوند. نحوه و فرآیند بازسازی تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد بعدی یاتاقان دارد. لذا جهت اطمینان از صحت عملیاتی بازسازی و اطمینان از سلامت یاتاقان نیاز به انجام آزمون های کیفی است. آزمون های بعد از بازسازی یاتاقان شامل آزمایشات اولتراسونیک، مایعات نافذ، کنترل ابعادی می باشند که لازم است مطابق با استانداردهای مرتبط انجام پذیرد. با توجه به مطالعات صورت گرفته در این پایان نامه مشخص شد که روش های بازسازی یاتاقان به دو نوع استاتیک و سانتریفوژ تقسیم بندی می شود که روش سانتریفوژ مزیت های بیشتری نسبت به روش استاتیکی از جمله تخلخل کمتر، انجماد صحیح، پوشش دهی سریعتر دارد. امروزه به دلیل پیچیدگی و گستردگی ماشین آلات و تجهیزات، به منظور دستیابی به حداکثر قابلیت اطمینان استفاده از تست های غیرمخرب به عنوان بخشی از فرآیند کنترل کیفیت الزامی گشته است. در مورد دو تست شایع مایعات نافذ و اولتراسونیک پیشنهاد می گردد کلیه تست ها بر اساس دستوالعمل اجرایی مدون و مشخص انجام پذیرد و در نهایت بر اساس کلاس A استاندارد ISO4386 جت ارزیابی عیوب سطحی یاتاقان استفاده شود. در مورد تست مایعات نافذ از جمله مواردی که ممکن است اپراتورها کمتر بدان توجه کنند این است که علاوه بر علامت های اشتباه، یکسری علامت های نامربوط نیز وجود دارد که پرسنل بازرس بایستی از آنها آگاهی داشته باشد. این علامت ها در اثر ناپیوستگی های سطحی به وجود می آید. با این تفاوت که ناپیوستگی های مزبور در اثر طراحی بوده و از جمله ناپیوستگی های ذاتی قطعه می باشد. علامت های واقعی آنهایی هستند که در اثر یک ناپیوستگی به وجود می آید. جهت اطمینان از سازگاری یاتاقان با شرایط سرویس نیاز به کنترل های ابعادی است که معمولا ضخامت دیواره یاتاقان نباید از 25% بیشتر باشد و حفره و تخلخلی در لایه بابیت ایجاد نشود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MECCONF01_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/788630/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اکبری راد، سعید و مهدی زاده، مهدی،1397،آزمون های کنترل کیفی تعمیرات یاتاقان ها،First International Conference on Mechanical Engineering, Industries and Aerospace،Hamadan،https://civilica.com/doc/788630

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support