ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه آزمایشگاهی و تحلیل اقتصادی یک دستگاه آب شیرین کن خورشیدی پلکانی

Year: 1397
COI: MECHAERO03_337
Language: PersianView: 379
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد وفایی - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه مکانیک، دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد، خراسان رضوی،
محمد برزگرنژاد - فارغ التحصیل گروه مکانیک، دانشگاه بیرجند، خراسان جنوبی، ایران
علی اربابی - فارغ التحصیل گروه مکانیک، دانشگاه بیرجند، خراسان جنوبی، ایران
سیداحسان شکیب - استادیار گروه مکانیک، دانشکده مهندسی، دانشگاه بزرگمهر قاینات، خراسان جنوبی، ایران

Abstract:

در این پژوهش به مطالعه تجربی و پیاده سازی روشهای افزایش محصول تولیدی در یک آبشیرین کن خورشیدی پلکانی پرداخته شده است. برای این منظور، سیستم ساخته شده در 4 روز متوالی مورد آزمایش قرار گرفت و برای افزایش محصول تولیدی در قسمت جلویی هر پله آبشیرین کن، آب بندهایی تعبیه شده تا آب مسیر مارپیچی را طی کند و زمان بیشتری با صفحه جاذب انرژی در تماس باشد. روشهای ایجاد نقاط داغ با استفاده از فین بر روی سطح پله ها، استفاده از بازتابنده های داخلی در قسمت پایه پله برای انعکاس پرتوهای خورشید به کف پله ها و افزایش دمای آنها از جمله مواردی است که در این پژوهش بررسی شده است. در نهایت حالت ترکیب این روشها مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج عملکردی و اقتصادی مربوط به هرکدام ارایه میشود. نتایج نشان داد که بهترین عملکرد آبشیرین کن از نقطه نظرافزایش محصول تولیدی و مبحث اقتصادی، استفاده از فین بر روی سطح پله ها میباشد. به طوری که کمترین قیمت آب شیرین تولیدی نیز در این حالت با مقدار 1343/1 ریال بر لیتر بدست میآید و بقیه حالات به علت هزینه های بالاتر و آب شیرین تولیدی کمتر، رتبه های بعدی را کسب کردهاند.

Keywords:

آب شیرین کن پلکانی، افزایش محصول، انرژی خورشیدی، تحلیل اقتصادی

Paper COI Code

This Paper COI Code is MECHAERO03_337. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/789008/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وفایی، محمد و برزگرنژاد، محمد و اربابی، علی و شکیب، سیداحسان،1397،مطالعه آزمایشگاهی و تحلیل اقتصادی یک دستگاه آب شیرین کن خورشیدی پلکانی،3nd National Conference on Mechanical and Aerospace Engineering،Tehran،،،https://civilica.com/doc/789008

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 28,217
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support