ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

باززنده سازی برج های کبوتر تاریخی اجگرد شهر بهاران با رویکرد بازشناسی محورهای فرهنگی و تاریخی گردشگری

Year: 1396
COI: NCCEAUPEM03_061
Language: PersianView: 425
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوالفضل کاشی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اردستان، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان،اصفهان، ایران
کاظم یزدی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان
مسعود نصری - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان

Abstract:

در حال حاضر در روستاهایی که به تازگی به شهر تبدیل شده اند، باززنده سازی بعد گردشگری به وسیله بازشناسی آثار تاریخی ارزشمند و تقویت محورهای فرهنگی و تاریخی گردشگری بسیار حایز اهمیت است. روستای اجگرد در انتهای غربی شهر بهاران از توابع شهرستان فلاورجان دارای توان و پتانسیل های مناسبی در جهت گردشگری می باشد، وجود امام زاده سید محمد اجگرد با فضای سبز مناسب و برجهای کبوتر در ضلع شمالی امامزاده می توانند برای بینندگان جالب توجه باشند. متاسفانه تعدادی از این آثار بدلیل عدم توجه و شناخت آن در حال ویرانی است. در این پژوهش با در نظر گرفتن موارد مذکور با درک این که شناخت پتانسیل ها و محدودیت های توریستی منطقه اجگرد می تواند تاثیری سازنده در برنامه ریزی مناسب گردشگری در این منطقه روستایی و رفع مشکلات و مسایل آن داشته باشد، به این پرسش ها پاسخ داده می شود: (1 طبیعت گردی و آثار آن در توسعه مناطق روستایی به لحاظ، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و محیطی چگونه است (2 پتانسیل و محدودیت های توسعه گردشگری روستایی کدامن و چه راهبردها و راهکارهایی برای توسعه گردشگری وجود دارد تا به توسعه روستا و همچنین توسعه ملی بیانجامد روش تحقیق این پژوهش مدل تحلیلی سوات می باشد که به بررسی و تحلیل نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدهای طبیعت گردی در روستای اجگرد پرداخته شده است، نتایج حاکی از آن است که در مسیله باززنده سازی برج ها پارامترهای مثبت زیادی با یکدیگر در تعاملند. این عوامل باعث بهبود محیط زیست و کیفیت زندگی و موجب افزایش اشتغال و سرمایه گذاری اقتصادی و کارآفرینی می گردد.

Keywords:

گردشگری، بافت تاریخی ، ارزش های فرهنگی،اکوتوریسم، محیط زیست

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCEAUPEM03_061. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/789342/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاشی، ابوالفضل و یزدی، کاظم و نصری، مسعود،1396،باززنده سازی برج های کبوتر تاریخی اجگرد شهر بهاران با رویکرد بازشناسی محورهای فرهنگی و تاریخی گردشگری،3nd National Conference on Civil Engineering , architecture, urban planning and energy management،Ardestan،،،https://civilica.com/doc/789342

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 466
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support