ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه آزمایشگاهی مدول الاستیسیته خاک در دو آزمایش تک محوری و سه محوری

Year: 1397
COI: NCEAU01_129
Language: PersianView: 2,103
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد افرازی - کارشناسی ارشد ژیوتکنیک، دانشگاه تربیت مدرس
محمود یزدانی - استادیار دانشکده مهندسی عمران، گروه ژیوتکنیک، دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

مدول الاستیک E خاک معمولا برای پیش بینی نشست خاک و تغییر شکل های الاستیک آن بکار می رود. این پارامتر خاک معمولا با استفاده از آزمایش های برجا و آزمایشگاهی و یا با استفاده از همبستگی سایر پارامترهای خاک به دست می آید. در آزمایشگاه این پارامتر را می توان به صورت مستقیم از آزمایش سه محوری و یا به صورت غیرمستقیم از آزمایش تک محوری به دست آورد، اما با توجه به دشواری، در دسترس نبودن، هزینه زیاد و زمانبر بودن آزمایش سه محوری در این تحقیق تلاش شد تا به صورت غیرمستقیم مدول الاستیسیته خاک (ماسه 161 فیروزکوه) را با استفاده از روابط همبستگی و از آزمایش تک محوره (ادومتر) در دو مقیاس مختلف به دست آورد و با نتایج آزمایش سه محوری با همان خاک و شرایط مشابه مقایسه شود. مشاهدات آزمایشگاهی نشان میدهد که نتایج آزمایش تک محوری با تقریب مناسبی با نتایج سه محوری تطابق دارد و در حالتی که امکان انجام آزمایش سه محوری وجود ندارد میتوان از نتایج آزماش تکمحوری با تقریب مناسبی استفاده کرد.

Keywords:

الاستیک، آزمایش تک محوری، آزمایش سه محوری و ماسه 161 فیروز کوه

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCEAU01_129. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/789475/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
افرازی، محمد و یزدانی، محمود،1397،مطالعه آزمایشگاهی مدول الاستیسیته خاک در دو آزمایش تک محوری و سه محوری،National Conference on Basic Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Planning،Tehran،،،https://civilica.com/doc/789475

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,155
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support