ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

فرآیند پیاده سازی مدیریت ریسک و به کارگیری آن در پروژه های عمرانی

Year: 1397
COI: NCEAU01_196
Language: PersianView: 300
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد لک - استاد دانشگاه فنی حرفه ای سمیه نجف آباد
رویا پاکدل - دانشجوی معماری دانشگاه فنی و حرفه ای سمیه نجف آباد
فاطمه علیزاده - دانشجوی معماری دانشگاه فنی و حرفه ای سمیه نجف آباد

Abstract:

براساس PMBOK هشتمین فرآیند مدیریت پروژه، مدیریت ریسک می باشد. تجربیات نشان می دهد که پروژه ها حاوی عناصر استراتژیک تکنیکی اقتصادی و ملی هستند و در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده با تهدیدها و فرصت هایی در رابطه با عناصر کلیدی پروژه یعنی زمان هزینه و کیفیت مواجهه هستند. زمینه این تهدیدها و فرصت ها را می توان در مجموعهای از شرایط غیر قطعی یا عدم اطمینان ها جستجو کرد که دارای منشاهای مختلفی هستند مانند مسایل تکنیکی مدیریتی بازرگانی و مسایل داخلی و خارجی می باشند. ریسک پروژه پدیده ای جدایی ناپذیر از پروژه است لذا باید آن را مدیریت کرد. هدف از مدیریت ریسک پروژه برنامه ریزی سازماندهی هدایت و کنترل فعالیت ها و فرآیندهای یک پروژه است. به گونه ای که اثرات مثبت (فرصت ها) بیشینه و اثرات منفی (تهدیدها) کمینه گردد. یک فرآیند سیستماتیک برنامه ریزی برای شناسایی آنالیز و پاسخگویی و زیرنظرگیری ریسک پروژه این مدیریت شامل فرایندها ابزارها و تکنیک های است که به مدیر پروژه برای بیشنه سازی احتمال نتایج رویدادهای مثبت و کمینه سازی احتمال نتایج رویدادهای منفی کمک می کند با بکارگیری فرآیند کامل مدیریت ریسک پروژه می توان ادعا کرد که این مدیر پروژه است که به شرایط غیر قطعی پروژه اشراف دارد نه آنکه شرایط و اتفاقات مدیریت را اسیر خود می کنند. مدیریت ریسک در هر پروژه ای از هر نوع که باشد باید بکار گرفته شود و بدینوسیله ضررهای احتمالی تا حد امکان کاهش یابد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCEAU01_196. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/789542/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لک، محمد و پاکدل، رویا و علیزاده، فاطمه،1397،فرآیند پیاده سازی مدیریت ریسک و به کارگیری آن در پروژه های عمرانی،National Conference on Basic Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Planning،Tehran،https://civilica.com/doc/789542

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,034
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support