ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه روش های مختلف تحلیل پاسخ لرزه ای زمین های نرم مستعد روان گرایی در برابر زلزله های میدان دور و نزدیک

Year: 1395
COI: JR_JEG-10-2_001
Language: PersianView: 214
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد آدم پیرا - دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، گروه عمران، تهران، ایران،
حمید علی الهی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، دانشکده فنی و مهندسی، گروه ارشد خاک و پی
مهدی پنجی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، دانشکده فنی و مهندسی، گروه ارشد خاک و پی
حمید کوهساری - دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، دانشکده فنی و مهندسی، گروه ارشد خاک و پی

Abstract:

با توجه به اهمیت روزافزون زمین شناسی محلی و شرایط زمین ریخت شناسی بر پاسخ لرزه ای زمین، در این مقاله به بررسی جزییات مربوط به اثر وجود لایه های روان گرا بر پاسخ لرزه ای سطح زمین می پردازیم. به منظور بررسی تفاوت روش های مختلف تحلیل پاسخ زمین، ابتدا تحلیل بر مبنای روش معادل خطی مبتنی بر مدل تنش کل در حوزه فرکانس و سپس بر اساس روش غیرخطی با مدل های تنش کل، تنش موثر و اعمال افزایش اضافه فشار آب حفره ای در حوزه زمان انجام شده است. در این راستا از ویرایش پنجم نرم افزار DEEPSOIL بر مبنای جدیدترین دستاوردها و تکنیک های مختلف در هردو حوزه حل، استفاده شده است. محل بررسی شده برای انجام این تحقیق، پروژه بندر LNG عسلویه واقع در جنوب ایران است. با توجه به پژوهش های رایج لرزه خیزی انجام شده و عدم ثبت داده های واقعی زلزله میدان نزدیک در محل پروژه به ویژه برای گسل محتمل آن، از روش شبیه سازی مصنوعی زلزله برای گسل مولد استفاده شده است. همین طور بر اساس بررسی های عرف لرزه خیزی در محل، سه زلزله میدان دور نیز برای انجام تحلیل های پاسخ زمین انتخاب شده اند. سپس به منظور درک بهتر از پاسخ های به دست آمده، طیف پاسخ های حاصل با طیف طرح شتاب ارایه شده در برخی از آیین نامه های معتبر مقایسه شده اند. نتایج حاصل نشان می دهد که در نظر گرفتن اثر پالس در مولفه افقی شتاب در جهت عمود بر راستای گسل برای زلزله های میدان نزدیک، پاسخ سطح زمین و محتوای فرکانسی آن را تحت تاثیر قرار می دهد. به طوری که پاسخ های به دست آمده در سطح زمین در حوزه زمان با توجه به در نظر گرفتن ماهیت رفتار غیرخطی خاک و اعمال افزایش اضافه فشار آب حفره ای با مقایسه پاسخ ها در حوزه فرکانس مبتنی بر روش معادل خطی، تفاوت های زیادی دارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JEG-10-2_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/791407/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آدم پیرا، محمد و علی الهی، حمید و پنجی، مهدی و کوهساری، حمید،1395،مقایسه روش های مختلف تحلیل پاسخ لرزه ای زمین های نرم مستعد روان گرایی در برابر زلزله های میدان دور و نزدیک،https://civilica.com/doc/791407

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,878
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support