ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل تراوش در تونل انتقال آب چشمه روزیه در مرحله ساخت و بهره برداری با بهره گیری از شبیه سازی عددی

Year: 1395
COI: JR_JEG-10-2_002
Language: PersianView: 233
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی احمدزاده - دانشکده مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی اصفهان
راحب باقرپور - دانشکده مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی اصفهان
سعید مهدوری - دانشکده مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

با توجه به قرارگیری بخش عمده ایران در ناحیه خشک و بیابانی حفر تونل های انتقال آب امری اجتناب ناپذیر است. یکی از چالش های اساسی در ساخت این تونل ها ورود آب به آن در مرحله ساخت و بهره برداری است. تونل انتقال آب چشمه روزیه به طول 3200 متر بخشی از طرح انتقال آب به شهر سمنان است که در 30 کیلومتری شمال شرق سمنان ساخته شده است. بر اساس اطلاعات حاصل از گمانه های حفاری شده، تونل از نقطه نظر ژیومکانیکی به 8 پهنه تقسیم شده که در این تحقیق بعد از بررسی پارامترهای ژیومکانیکی و هیدروژیولوژیکی تونل با توجه به دبی آب ورودی به تونل در حین ساخت ضریب نفوذپذیری سنگ میزبان تونل در هر پهنه با استفاده از تحلیل برگشتی و بر اساس نتایج شبیه سازی عددی ارزیابی شده است. در ادامه بررسی پارامتری بر ضخامت زون تزریق، ضریب نفوذپذیری پوشش و زون تزریق در هر پهنه انجام شده است. بر اساس نتایج این پژوهش، تاثیر تغییرات ضخامت زون تزریق بر دبی آب ورودی به تونل ناچیز است. از این رو، با فرض ضخامت 3 متر برای زون تزریق، ضریب نفوذپذیری سنگ میزبان بعد از تزریق ارزیابی شده است. تزریق سیمان می تواند نفوذپذیری سنگ میزبان را از 10 تا 1000 مرتبه بسته به نفوذپذیری اولیه سنگ کاهش دهد. دبی آب ورودی به تونل در هر پهنه با استفاده از تحلیل توامان هیدرومکانیکی نیز محاسبه شد. نتایج تحلیل نشان داد که دبی ورودی به تونل در تحلیل توامان 50 تا 70 درصد کم تر از تحلیل هیدرولیکی است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JEG-10-2_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/791408/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدزاده، علی و باقرپور، راحب و مهدوری، سعید،1395،تحلیل تراوش در تونل انتقال آب چشمه روزیه در مرحله ساخت و بهره برداری با بهره گیری از شبیه سازی عددی،https://civilica.com/doc/791408

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,170
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support