ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رسوب شناسی ترکیب نهشته های رودخانه شربیان به عنوان ماده اولیه آسفالت گرم و بهینه سازی آن با استفاده از آهک هیدراته

Year: 1395
COI: JR_JEG-10-2_005
Language: PersianView: 125
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس ضیغمی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر، گروه زمین شناسی، اهر، ایران
ناصر عبدی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر، گروه زمین شناسی، اهر، ایران

Abstract:

رودخانه شربیان در استان آذربایجانشرقی، شهرستان سراب، دهستان شربیان واقع است. رسوبات این رودخانه از واحدهای سنگی متعلق به الیگومیوسن و میوسن تامین می شود که شامل واحدهای سنگی کنگلومرا، ماسه سنگ، آهک، مارن و شیل است. این رسوبات مواد اولیه آسفالت دو کارخانه آسفالت گرم را که در مجاورت رودخانه ساخته شده اند، تامین می کند و آسفالت تهیه شده عمدتا در استان های مجاور استفاده می شود که آب و هوای نسبتا سرد دارند. آنالیز ترکیبی این رسوبات بیان گر میزان سیلیس زیاد (60 درصد) است و آسفالت هایی که از این رسوبات تهیه می شوند، در فصول سرد سال مستعد پدیده عریان شدگی می شوند. طی این فرایند، با نفوذ رطوبت به داخل مصالح سنگی و مخلوط آسفالتی، اتصال قیر- مصالح تضعیف شده و زمینه برای تخریب آسفالت فراهم می گردد. با توجه به این که نقش رسوبات و تاثیر آن در کیفیت آسفالت در این منطقه بررسی نشده است، از این رو، در این پژوهش علاوه بر پرداختن به علت رسوب شناسی تخریب آسفالت، راه حل های مقابله با این پدیده نیز بررسی و ارایه شده است. این تحقیق بر اساس روش های مرسوم رسوب شناسی، استانداردهای مختلف AASHTO،ASTM و نیز آیین نامه های راه سازی و دستورالعمل های وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است. در این پژوهش برای مقابله با پدیده عریان شدگی، از تاثیر توام آهک هیدراته (فیلر آهکی) و فیلر طبیعی مصالح سنگی با نسبت های متفاوت (با 3-1/5 درصد آهک هیدراته) استفاده شده و پارامترهای استحکام، نرمی، مقاومت کششی غیرمستقیم به عنوان معیارهایی برای ارزیابی کیفیت و دوام آسفالت در مقابل پدیده عریان شدگی ارزیابی شده است. نتایج تحقیق بیان گر آن است که با اضافه کردن افزودنی های مذکور در نسبت های مختلف، پارامترهای مذکور تغییر یافته و نسبت به حالت اولیه بهتر می گردند. از این رو، آسفالت تولیدی دارای کیفیت و دوام بیش تری نسبت به روش ها و طرح های گذشته است. بر اساس این نتایج، درجه عریان شدگی در حداکثر حالت این نسبت یعنی با ترکیب 3 درصد آهک، به عدد 1 رسیده و با افزایش و بهبود سایر پارامترها، پدیده عریان شدگی تقریبا از بین می رود. بر این اساس، به کارگیری نتایج این تحقیق می تواند از تخریب جاده های آسفالتی بکاهد و از لحاظ اقتصادی بسیار مطلوب واقع گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JEG-10-2_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/791411/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ضیغمی، عباس و عبدی، ناصر،1395،رسوب شناسی ترکیب نهشته های رودخانه شربیان به عنوان ماده اولیه آسفالت گرم و بهینه سازی آن با استفاده از آهک هیدراته،https://civilica.com/doc/791411

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,439
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support