ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی بهینه دیوارهای خاکی میخ کوبی شده برمبنای تغییر مکان تحت بارهای لرزه ای

Year: 1395
COI: JR_JEG-10-2_008
Language: PersianView: 202
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پویا نقشین - دانشگاه خوارزمی، دانشکده فنی مهندسی، گروه عمران
هادی شهیر - دانشگاه خوارزمی، دانشکده فنی مهندسی، گروه عمران

Abstract:

میخ کوبی خاک از روش های رایج برای پایدارسازی گودبرداری ها به صورت موقت و دایم است که در صورت استفاده از آن به صورت سازه دایم، بررسی لرزه ای این سازه ها اهمیت دارد. برای بررسی رفتار دیوارهای خاکی میخ کوبی شده تحت بار زلزله چند مدل سازی فیزیکی انجام شده و اطلاعات محدودی موجود است. برای بررسی اثرات انواع پارامتر ها بر پایداری و عملکرد دیوارهای خاکی میخ کوبی شده می توان از مدل سازی عددی استفاده کرد که در پژوهش حاضر از این روش استفاده شده است. در این تحقیق، به بررسی تاثیر پارامترهای مختلفی از جمله فاصله، چیدمان و طول میخ ها و ارتفاع دیوار بر تغییر مکان لرزه ای دیوارهای خاکی میخ کوبی شده تحت شتاب نگاشت های مختلف زلزله پرداخته شده است. برای بررسی اثر چیدمان و طول میخ ها در عملکرد این سازه ها، دو چیدمان یک نواخت و متغیر در ارتفاع استفاده شده است. برای بررسی تاثیر فاصله میخ ها و ارتفاع دیوار، فواصل 2 و 1/5 متر، و ارتفاع 14 ، 20 ، 26 متر در نظر گرفته شده است. تحلیل های لرزه ای با استفاده از نرم افزار المان محدود دوبعدی Plaxis صورت گرفته است. برای محاسبه طول میخ ها، ضریب اطمینان پایداری مدل های مختلف ثابت در نظر گرفته شده و از نرم افزار تعادل حدی GeoSlope بهره برده شده است. پس از تعیین طول میخ ها بر اساس ضریب اطمینان پایداری ثابت، تغییر شکل مدل ها تحت شتاب نگاشت های مختلف محاسبه شده و توصیه هایی در زمینه کاهش تغییر مکان لرزه ای دیوارهای میخ کوبی شده ارایه شده است.

Keywords:

دیوار خاکی میخکوبی شده , رفتار لرزه ای , مدل سازی اجزای محدود , تغییر مکان لرزه ای , تحلیل تاریخچه زمانی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JEG-10-2_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/791414/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نقشین، پویا و شهیر، هادی،1395،طراحی بهینه دیوارهای خاکی میخ کوبی شده برمبنای تغییر مکان تحت بارهای لرزه ای،https://civilica.com/doc/791414

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 11,657
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support