ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یکپارچگی زمانبندی تولید و توزیع در زنجیره تامین فرآورده های لبنی با استفاده از الگوریتم بهبودیافته بهینه سازی انبوه ذرات

Year: 1396
COI: JR_JTE-8-4_005
Language: PersianView: 173
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه مرندی - دانش آموخته کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
سیدحسام الدین ذگردی - دانشیار، دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران

Abstract:

در این مقاله به بررسی زمانبندی یکپارچه تولید و توزیع در زنجیره تامین سه مرحله ای شامل تولیدکننده، ناوگان حمل و نقل کالاها ومشتریان پرداخته می شود. یک تولیدکننده مسیولیت تولید براساس تقاضای مشتریان را برعهده دارد و v وسیله نقلیه محصولات تولیدی رابراساس تقاضای مشتریان با درنظر گرفتن مسیریابی وسیله نقلیه تحویل میدهد. وسایل نقلیه بعد از اتمام تولید محصولات مورد تقاضایمشتریان، مجاز به بارگیری و شروع توزیع هستند و با توجه به محدودیت ظرفیت وسیله نقلیه و فرجه زمانی، سرویس دهی به مشتریانانجام می شود. مدل به صورت برنامه ریزی غیرخطی عدد صحیح آمیخته با هدف کمینه کردن هزینه های تاخیر تولید و هزینه های مسافتفرموله شده است. با توجه به سخت بودن مسیله (NP-hard) از الگوریتم بهبودیافته بهینه سازی ازدحام ذرات (IPSO) استفاده شده است. در این الگوریتم از اپراتورهای بهبود opt, 1-opt2 برای جستجوی گسترده فضای جواب و جلوگیری از همگراشدن سریع به جواب بهینه محلی بهره گرفته شده است. به منظور اعتبار سنجی روش حل پیشنهادی، الگوریتم ارایه شده در ابعاد کوچک و بزرگ نمونه مسیله های ایجاد شده با جواب دقیق مقایسه می شود که نتایج حاکی از برتری الگوریتم IPSO پیشنهادی و کارایی آن است. در پایان، مطالعه موردی با داده های واقعی بررسی و ارایه می شود که نتایج مقایسه با شرایط واقعی حاکی از عملکرد بهتر سیستم پیشنهادی نسبت به سیستم تولید و توزیع مطالعه موردی است که موجب بهبود و کاهش هزینه ها می شود.

Keywords:

زمانبندی تولید جریان کارگاهی , مسیریابی وسیله نقلیه , یکپارچگی , موعد تحویل

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JTE-8-4_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/792874/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرندی، فاطمه و ذگردی، سیدحسام الدین،1396،یکپارچگی زمانبندی تولید و توزیع در زنجیره تامین فرآورده های لبنی با استفاده از الگوریتم بهبودیافته بهینه سازی انبوه ذرات،https://civilica.com/doc/792874

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,784
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support