ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

حفاظت کیفی منابع آب گامی به سوی توسعه پایدار

Year: 1388
COI: CSDPWM01_051
Language: PersianView: 1,101
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سهراب کلثومی ایسک - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد فردوس
نسرین صالح نیا - دانشجوی کارشناسی ارشد هواشناسی کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد

Abstract:

چگونگی جریانهای آبی (فصلی یا دائمی بودن جریان)، وضعیت منابع آب زیرزمینی (نوسانات سفره آب)، و همچنین کیفیت آب در اکوسیستم وابسته به آب، تأثیر می گذارد. مدیریت منابع آب و خاک برای حمایت از محیط زیست مورد نیاز است. در غیر اینصورت آینده ای وخیم در انتظار ماست ...؟؟؟!!! توسعه ای که نیاز حال را برآورده می سازد، بدون آن که به توانایی های موجود در محیط (که در برآورده سازی همان نیازها در آینده مؤثرند)، صدمه ای وارد نماید توسعه پایدار است. « کمیسیون جهانی محیط زیست و توسعه WCED ، 1987». ارزیابی پیامدهای زیست محیطی پروژه ها بیش از 30 سال نیست که پا به عرصه اجرایی پروژه ها گذاشته است اما در این مدت، بسیاری از کشورهای در حال توسعه آن را فرآیندی بر ضد توسعه دانستند و از ملحوظ داشتن آن در طرح های توسعه خود داری کردند. این در حالی است که این ارزیابی ضامن توسعه پایدار تمامی بخش های آبی است. عدم حفاظت کیفی منابع آبی اثری مخرب بر محیط زیست دارد. بدون شک حفاظت کیفی منابع آب یکی از ارکان اصلی مدیریت یکپارچه منابع آبی است و مدیریت یکپارچه منابع آبی متضمن توسعه ای پایدار است. در این بررسی برای فرآیند حفاظت کیفی چهار سطح مشخص شده است که از سطح مسائل مربوط به سیاست های کلان آغاز گشته و به سطح مسائل مربوط به پروژه های اختصاصی ختم می شود. پس از تشریح ارتباط بین حفاظت کیفی و توسعه پایدا منابع آبی، شاخص های مربوط به سطوح مختلف فرآیند حفاظت کیفی توضیح داده می شود سپس مدلی پیشنهادی سلسله مراتبی جهت ارزیابی فرآیند حفاظت کیفی منابع آبی ارائه خواهد شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSDPWM01_051. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/79288/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کلثومی ایسک، سهراب و صالح نیا، نسرین،1388،حفاظت کیفی منابع آب گامی به سوی توسعه پایدار،National Conference on Sustainable Development Patterns in Water Managment،Mashhad،https://civilica.com/doc/79288

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ارزیابی زیست محیطی راهبردی منابع آب [Conference Paper]
 • دکتر محمد ملکوتیان، اکبر کرمی، بررسی روند تغییرات کیفیت شیمیایی ...
 • علی اصغر منتظر، رهیافت مشارکت در مدیریت یکپارچه _ هماهنگ ...
 • دفتر مطالعات زیربنایی، مدیریت منابع آب و توسعه پایدار، کد ...
 • اکرم نصیری، بهسازی منابع آب گامی اساسی برای سلامت محیط ...
 • کارآوز، محمد، کراچیان، رضا، برنامه‌ریزی و مدیریت کیفی سیستمهای منابع ...
 • تجارت آلودگی کیفیت آب و هوا: نگاهی نو در مشارکت موثر ذی نفعان در حفاظت محیط زیست [Conference Paper]
 • Water Quality Management - An Outline of the Policies, Agriculture ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 597
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support