ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش فرم سقف درکاهش هدر رفت انرژی با معیار انرژی تابشی دریافتی

Year: 1395
COI: JR_SAUD-4-2_006
Language: PersianView: 290
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی شرقی - استادیار، دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران، تهران، ایران.
نازنین عظیمی فریدنی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران، ایران

Abstract:

در گذشته آسایش حرارتی از طریق طراحی ساختمان، متناسب با اقلیم آن و تعداد معدودی از تجهیزات ساختمانی ایجاد میشد.چنین شرایطی با توجه به پیشرفت فناوری در دهه 1960 ، بسیار دگرگون شد و تامین گرمایش و سرمایش و روشنایی ساختمان از طریق تجهیزات مکانیکی و استفاده از سوختهای فسیلی جنبه ای محوری و اصلی به خود گرفت. در پی بحران انرژی ایجاد شده و آلودگیهای محیط زیستی در سالهای پیشین از این راه، موجبات مطرح شدن تعریف جدیدی از معماری، به نام معماری پایدار فراهم شد. توجه به طراحی متناسب ساختمان با اقلیم قرارگرفته در آن و استفاده از انرژیهای پایدار در ایجاد آسایش حرارتی ساختمان از اصول پایه ای این نوع معماری است. در این شرایط، طراحی اجزای معماری به صورت مناسب میتواند، به تامین آسایش حرارتی درون محیط و در پی آن کاهش انرژی مصرفی ساختمان منجر شود. در میان این اجزاء ساختمانی، بام که نقش اساسی در تبادل حرارتی دارد، اغلب نادیده گرفته شده است. بنابراین پژوهش پیش رو در نظر دارد، در اقلیم سرد کوهستانی)کرج( در مورد مقایسه میان چهار تیپ سقف غالب از جمله تخت، یک طرفه، دو طرفه و چهار طرفه با زوایایمختلف بحث کند. هدف آن دستیابی به فرم و زاویه بهینه سقف شیبدار در این منطقه بر اساس انرژی دریافتی از طریق تابش خورشید، که یکی از مهمترین انرژیهای پایدار محسوب میشود، است. روش تحقیق در این مقاله بر اساس مدلینگ و مشابه سازی رایانهای در نرم افزار رویت و تحلیلهای انرژی در نرمافزار انرژی پلاس صورت گرفته است. نتایج آنالیز مدلهای شبیه سازی شده، سقف بهینه و مناسب ترین زاویه آن در سقف های شیبدار با مساحت کف ثابت با توجه به انرژی دریافتی در فصل زمستان را در مدلهای بررسی شده نشان میدهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SAUD-4-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/795948/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شرقی، علی و عظیمی فریدنی، نازنین،1395،نقش فرم سقف درکاهش هدر رفت انرژی با معیار انرژی تابشی دریافتی،https://civilica.com/doc/795948

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,045
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support