ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقوش جانوری در مجموعه ی گنجعلیخان کرمان

Year: 1396
COI: GRAPHIC01_040
Language: PersianView: 226
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد خضری مقدم - مربی و عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری/ دانشگاه آزاد اسلامی، کرمان، ایران

Abstract:

ایران سرزمینی است با پیشینه طولانی که در جای جای آن آثار متعددی از دوره های مختلف دیده می شود. مجموعه گنجعلیخان کرمان نیز یکی از مجموعه های به جای مانده از دوره صفویه است و باتوجه به اینکه بیشتر هنرهای عصر-صفویه در این مجموعه به حد کمال رسیده اند، از بهترین مجموعه های احداث شده در آن دوران، درکرمان می باشد. این مجموعه شامل: کاروانسرا، حمام، آب انبار، دارالضرب و میدان بوده و تزیینات آن شامل: نقوش جانوری، گیاهی، انسانی و هندسی می باشد. بررسی و مطالعه ی فوق این پرسش را مطرح می نماید که نقوش به کار رفته در بناهای مجموعه گنجعلیخان با زندگی مردم چه رابطه ای داشته است شناخت بناها و تزیینات وابسته به آن، می تواند ضمن تداوم نقوش آن ها در دوره های آتی، راه را برای بسیاری از طراحان گرافیک هموار کند. چراکه این شناخت، می تواند ضمن خلق آثارگرافیکی زیبا، به جنبه های دیگری چون تبلیغ و اطلاع-رسانی و ترویج بی انجامد. در این تحقیق در کنار بررسی تاریخچه مجموعه گنجعلیخان کرمان به معماری، تزیینات وابسته و نقوش جانوری به کاربرده شده در آن پرداخته شده است. نقوش جانوری مجموعه گنجعلیخان کرمان علاوه بر بررسی، مورد بازسازی نیز قرار گرفته اند. از میراث برجای مانده در این مجموعه به این نتیجه می توان دست یافت که تمدن و هنر، دوره ای پا برجا و پایدار خواهد بود که توجه به شاخصه های فرهنگی و هنری در آن از عمق و خلاقیت عمیق تری برخوردار باشد.روش تحقیق توصیفی-تحلیلی و شیوه ی گردآوری کتابخانه ای و میدانی (مشاهده ای) می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GRAPHIC01_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/798360/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خضری مقدم، محمد،1396،بررسی نقوش جانوری در مجموعه ی گنجعلیخان کرمان،First National Symposium on Global Graphics Day،Tehran،https://civilica.com/doc/798360

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,310
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support