ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

زبان حال و زندگی فرا زمانی در رباعیات عمر خیام نیشابوری

Year: 1397
COI: LLCSCONF01_012
Language: PersianView: 285
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهروز بامدادی - استادیار ، گروه زبان وادبیات فارسی ، دانشگاه فرهنگیان ، تبریز، ایران

Abstract:

در شعر خیام برای انسان متفکر پیغام هایی بسیار خواندنی و قابل توجه می توان یافت که در این مقاله به دو پیغام خواهیم پرداخت ونمونه هایی برای علاقه مندان به سخن خیام ذکر خواهیم کرد : ا- زبان حال یعنی سخن گفتن اجزای طبیعت با انسان های صاحب خرد -2 نمونه هایی از تصاویری از تصور او از حضور در زندگی بعد از این جهان که من آن را زندگی فرازمانی خوانده ام یعنی زیستن بی توجه به سال و زمان.خیام در شعر پرمعنی خود ادعا می کندکه همه ی جهان هستی با ما سخن می گوید . گل در دست کوزه گر بااو سخن می گویدو پیغامی غریب از زندگی و تجربه های آموختنی با وی دارد.کوزه در دکان کوزه گری سخن می گوید و زبان گل و سبزه و بلبل نیز شنیدنی است.آیا شنونده ای هست بارها این نوع هشدار و سخن گفتن را با عنوان زبان حال در شعرش آورده است تا چه کسی این پیغام های عالی بشری را دریابد!ضمنا او می گوید من (نوع انسان ) همیشه زنده ام و در زندگی شما حضور دارم حتی اگر به صورت یک خشت، پیاله، خم یا کوزه باشم. زندگی در من جاری است و من در زندگی شنا می کنم .پس آنچه برای خیام مهم است ؛ فکر کردن، دیدن، اغتنام فرصت و بی انتها بودن زندگی است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LLCSCONF01_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/799083/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بامدادی، بهروز،1397،زبان حال و زندگی فرا زمانی در رباعیات عمر خیام نیشابوری،International Conference on Language Studies, Literature and Culture،https://civilica.com/doc/799083

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,921
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support