ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر آموزه های دینی بر عملکرد رفتاری معلمان دوره متوسطه

Year: 1397
COI: REPSS04_005
Language: PersianView: 526
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدرضا بلاغت - استاد یار دانشگاه سیستان و بلوچستان
فاطمه قادری فرد - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه سیستان و بلوچستان

Abstract:

سازمان آموزش و پرورش مهم ترین وظیفه جامعه، یعنی تعلیم و تربیت را عهده دار می باشد. و برای اجرای این مسیولیت مهم نیازمند نیرو های ماهر و باسواد می باشد. در کنار داشتن مهارت و تحصیلات عالی، داشتن اعتقادات دینی و توجه به آموزهای آن نیز می توان در این مسیر مهم، کمک کننده باشد. توجه به آموزه های دین مبین اسلام نه تنها در سازمان آموزش و پرورش بلکه در تمامی سازمان ها و ارگان ها می تواند مثمر ثمر واقع شود، چرا که دین اسلام دینی جامع و کامل و در برگیرنده ی آموزه هایی برای راهنمایی تمام اقشار جامعه به سمت مسیر هدایت و کامیابی می باشد. در پژوهش هایی که در رابطه با کارکنان ناجا انجام شده است، نتایج مثبتی برای کارکنانی که داری اعتقادات دینی قوی بوده اند، گزارش شده است. این پژوهش نیز کوشیده است تاثیر آموزه های دینی را بر عملکرد رفتاری معلمان مدارس دوره متوسطه به روش توصیفی - تحلیلی، بررسی کند. داده های این پژوهش از طریق فیش برداری و استفاده از کتاب ها و مقالات علمی - پژوهشی بدست آمده و مورد تحلیل قرار گرفته اند. یافته های این پژوهش نشان می دهند که آموزه های دینی بر عملکرد معلمان تاثیر مستقیم و موثری می گذارد. به گونه ای که تاثیر آن را بر دانش آموزان می توان به صورت آشکار مشاهده کرد. به عنوان مثال اگر دانش آموزی پایبندی معلم خود را بر آموزه های دینی مشاهده کند به طبع تحت تاثیر این عامل قرار خواهد گرفت، و نیز معلم می تواند با استفاده از این آموزه ها بر تحصیل و رفتار اجتماعی دانش آموزش تاثیر مثبت برساند.

Keywords:

آموزه های دینی، عملکرد رفتاری، معلمان مدارس دوره متوسطه

Paper COI Code

This Paper COI Code is REPSS04_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/799759/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بلاغت، سیدرضا و قادری فرد، فاطمه،1397،بررسی تاثیر آموزه های دینی بر عملکرد رفتاری معلمان دوره متوسطه،Conference on Research in Education, Psychology and Social Sciences،Tehran،https://civilica.com/doc/799759

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,089
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support