Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش های نظری وعملی مدیریت آموزشی بارویکرد اسلامی

Year: 1397
COI: IMSYM04_085
Language: PersianView: 385
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه حسن پور - دانشجوی دکترای مدیریت آموزشی

Abstract:

از تشکیل نظام آموزش و پرورش نوین در ایران بیش از 90سال می گذرد. در این مدت براثر تحولات اجتماعی و اهمیت یافتن آموزش و پرورش رسمی در جامعه نظام آموزش و پرورش گسترش چشمگیری پیدا کرده است. به جرات می توان گفت که امروزه رهبری و مدیریت و رهبری و مدیریت نظام آموزش و پرورش در سطوح مختلف آن یکی ازمسیولیت های مهم و سنگین جامعه است. زمان آن رسیده که مدیریت و رهبری در نظام آموزشی مورد توجه بیشتری قرار گیرد. نیاز روز افزون مدیریت آموزشی بیشتر ناشی از تغییرات کلی ای است که در عناصر مختلف آموزشی و بافت آن از آغاز دوره جدید آموزش رسمی ایران ایجاد شده است. امروزه مدیریت آموزشی به مفهوم رهبری، راهنمایی، اصلاح و تغییر مورد نظر است . از این رو رسیدن به اهداف عالی آموزش و پرورش در هر جامعه ای مستلزم تجدید سازمان و نواندیشی در مدیریت نظام آموزشی است. تکیه زدن بر جایگاه مدیریت و کسب توفیق در انجام وظایف و ماموریت های آن به طور کلی نیازمند احراز سه نوع توانایی و قابلیت است : دانش، مهارت و اخلاق . پیامبر اکرم ( ص ) با استفاده از رفتارهایی چون خلق نیکو ، تواضع و فروتنی، اخوت و همدلی، عدالت خواهی ، حمایت ازمحرو مان و مهرورزی و مردم داری، زمینه ا نسان سازی و تربیت الهی و در نهایت اصلاح ا مور دنیا و آخرت مردم را فراهم آوردند و ما اخلاق، درس عزت پیامبر اعظم (ص)،درس علم آموزی و درس رحمت و کرامت و درس وحدتی را که ا یشان به ما داد و درس های زندگی ماست، باید دربرنامه زندگی خودمان قرار بدهیم.آموزش و پرورش سنگ بنای آینده کشور است. وچنانچه ارتقاء یافته و ا صلاح شود در ا قتصاد، سلامت و بهداشت ، محیط زیست، مرگ و میر، باروری، زیبایی و هنر، رفتارهای گوناگون مردم در سطح جامعه با یکدیگر و فراتر از همه این ها در دین، فلسفه وا خلاق تاثیر خواهد گذاشت . مدیریت اسلامی واجد خصوصیاتی وویژگیهایی است که می تواند در موفقیت سازمانها نقش اساسی ایفا نماید، این ویژگی در بطن دستورها ، توصیه ها ، نظرها وشیوه های به کار گرفته شده توسط پیشوایان دین حضور ووجود عینی داشته است ، ولی برای استفاده از آن در سطوح سازمانی وکاربردی کردن آنها در سازمانها ، نیاز به کار پیشگامانه ودور از هراس وخود کم بینی صاحب نظران وعالمان مدیریت وپژوهش مستمر در این جهت دارد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IMSYM04_085. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/802143/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسن پور، فاطمه،1397،چالش های نظری وعملی مدیریت آموزشی بارویکرد اسلامی،Fourth International Symposium on Management Science،Tehran،https://civilica.com/doc/802143

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support