Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی انواع صبر در آیات و روایات

کنفرانس ملی علوم اسلامی و پژوهش های دینی
Year: 1397
COI: RELIGI01_229
Language: PersianView: 2,875
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا خداوردی - دانشجوی کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث؛ دانشگاه پیام نور واحد مهریز یزد

Abstract:

بشر امروز از ناکامی های گوناگون اجتماعی، محیطی، شغلی، خانوادگی رنج می برد. در چنین شرایطی برخورداری از ویژگی صبر توان درونی انسان و تاب آوری وی را ارتقا می بخشد. صبر از جمله با ارزش ترین فضیلت ها در آیین اسلام است و صبوری افراد رابطه ای مستقیم با آگاهی شان از شناخت ویژگی ها و نشانه های صبر دارد، چرا که بدون این آگاهی ها، در هنگام های که نیاز به صبر و بردباری است، انسان نمی داند و یا ضرورتی احساس نمی کند که به صبوری بپردازد. از سوی دیگر، صبر نقش تعیین کننده ای در زندگی دنیوی و اخروی انسان دارد و هر کس با این صفت خو بگیرد و در نفسش آن را به صورت ملکه درآورد می تواند از فراز و نشیب های زندگی سرافراز و پیروز بیرون آید. بنابراین ضروری است که با اقسام صبر در آیات و روایات آشنا شویم تا در هنگامه ای که مشکلات بر انسان غلبه کرد به توصیه های قرآن و روایات اهل بیت (ع) عمل نمود. مقاله ی حاضر با روش توصیفی- کتابخانه ای و با مراجعه به نرم افزارهای قرآنی و روایی به بررسی اقسام صبر پرداخته و نتیجه می گیرد: آیات متعددی از قرآن کریم در تشریح و تبیین صبر سخن می گوید و برخی از آیات نیز اقسام صبر را در سه قسم؛ صبر بر معصیت، صبر بر مصیبت، صبر بر اطاعت تقسیم نموده است. روایات اهل بیت (ع) نیز به طور صریح یا غیر صریح اقسام صبر را بر همین سه قسم دانسته و در برخی موارد اقسام دیگری برای آن برشمرده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RELIGI01_229. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/802919/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خداوردی، زهرا،1397،بررسی انواع صبر در آیات و روایات،National Conference on Islamic Sciences and Religious Research،Karaj،https://civilica.com/doc/802919

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 61,361
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support