ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مداخلات بشردوستانه از دیدگاه شهید مطهری (ره) و جان رالز

Year: 1395
COI: JR_IPL-1-1_004
Language: PersianView: 209
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین خلف رضایی - استادیار دانشکده معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق (ع)

Abstract:

پس از استقرار دکترین جنگ عادلانه در عالم مسیحیت و دکترین دفاع از مستضعفان و ستمدیدگانو جهاد در نظام حقوقی اسلام، حمایت از جان و عزت و کرامت بشر در زمره امور مشروعی تلقیشد که حمایت از آنها موافق با عدالت فرض شده و توسل به زور نیز در جهت احقاق این حقوقاخلاقا موجه است. این اقدام به دلیل محدودیت قانونی توسل به جنگ، عنوان مداخله بشردوستانهرا به خود گرفته است. امروزه نفی تهاجمی بودن مداخلات، موضوعی مورد اتفاق همگان است.طرفداران گفتمان های اخلاقی وظیفه شناس یا تکلیف مدار ازجمله شهید مطهری (ره) و جانرالز، برخلاف نتیجه گرایان که خیر و منفعت را بر حق مقدم میدارند، افعال اخلاقی و درست رابه تبع انطباق آنها با یک هنجار اخلاقی یا یک حق می شناسند. این هنجارها می بایست از سویمکلفین تبعیت شوند و این ارتباط میان تکالیف و مکلفین، قرایت عاملگرا یا مکلف گرا از گفتماناخلاقی یادشده را تشکیل میدهد. در مقابل، در نظریات قراردادمدارانه از وظیفه شناسی، اعمالاخلاقا موجه، منبعث از اصولی هستند که مردم در یک قرارداد اجتماعی مناسب می پذیرند. تفاوتدیدگاه شهید مطهری (ره) و رالز را می توان در پرتو این دو قرایت از وظیفه شناسی دریافت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IPL-1-1_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/803657/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خلف رضایی، حسین،1395،مداخلات بشردوستانه از دیدگاه شهید مطهری (ره) و جان رالز،https://civilica.com/doc/803657

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,660
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support