ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شهر الکترونیک ، باید ها و نباید ها (همراه با بررسی شهر الکترونیک مالزی)

Year: 1397
COI: ACCS06_021
Language: PersianView: 218
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا یکانی - دانشجوی دکتری شهرسازی دانشگاه آزاد تهران جنوب
ایرج اعتصام - استاد تمام دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه تهران

Abstract:

شهر الکترونیک یکی از مفاهیم نوظهور است که با پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات پدید آمده است و قابلیت حل بسیاری از مشکلات بغرنج و پیچیده زندگی به ویژه در کلان شهرها را دارد. ایجاد شهر و دولت الکترونیک پاسخ به ضرورت بهره وری در زمان و هزینه و سادگی ارایه خدمات و اطلاعات بخش دولتی و سازمان ها به جامعه است. دولتها برای پاسخ به این پیچیدگی ناگزیر هستند که به ایجاد شهرهای الکترونیکی روی آورند. کشور مالزی از جمله کشورهایی است که ضرورت این امر را درک نموده و در این راستا از سال 1996 برنامه ای با عنوان سوپر کریدور الکترونیک تدوین نموده است. این پژوهش به دنبال شناخت تسهیلات و امکانات الکترونیکی مالزی و مقایسه آن با شرایط فعلی ایران است. از این رو با استفاده از روش کتابخانهای، اسنادی مبانی نظری در رابطه با مفهوم کلی شهر الکترونیک و امکانات آن مطرح شده و راهبردهای الکترونیکی کشور مالزی معرفی و در نهایت با وضعیت فعلی ایران مقایسه شده است و در پایان نیز پیشنهاداتی در راستای تحقق شهر الکترونیک ارایه می شود. طبق بررسی ها و آمار سازمان ملل متحد، طبق شاخص های شهر الکترونیک ایران در حال حاضر جایگاه مطلوبی ندارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACCS06_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/804603/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یکانی، محمدرضا و اعتصام، ایرج،1397،شهر الکترونیک ، باید ها و نباید ها (همراه با بررسی شهر الکترونیک مالزی)،The 6th Conference on Architecture and Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/804603

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,671
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support