ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تلفیق لایه های ژیوالکتریکی با استفاده از روش فازی پیوسته و تعیین هندسه ی فضاهای کارستی در محدوده غار زرین آباد با استفاده از روش فرکتال

Year: 1397
COI: CISEG10_218
Language: PersianView: 151
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سارینا اکبری - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
حمیدرضا رمضی - استاد، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
رضا قزلباش - دانشجوی دکتری، دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

امروزه جاذبه های گردشگری مهمترین منابع درآمد زا برای مناطق مختلف جهان بخصوص کشورهای در حال توسعه میباشند. پژوهش حاضر با هدف بررسی و شناخت غار آبی زرین آباد واقع در استان لرستان در جهت رونق و توسعه ی گردشگری شهری و جذب گردشگر صورت گرفته است. بدین منظور از ترکیب روشهای فازی پیوسته و فرکتال بر روی سه نوع دادهی ژیوالکتریکی حاصل از روشهای مقاومت ویژه ظاهری الکتریکی، پتانسیل خودزا و اتصال به جرم جهت تعیین هندسه دقیق توسعه غار و فضاهای کارستی استفاده شده است. در ابتدا مقادیر اولیهی حاصل از هرسه روش براساس منطق فازی و با استفاده از تابع MSlarge به دامنه ی 0 تا 1 منتقل شدند و سپس مقادیر فازی توسط عملگر (g=0.9) Gamma با یکدیگر تلفیق شدند و مدل نهایی روش فازی پیوسته تولید گردید. پس از آن با استفاده از روش فرکتال عیار- مساحت جوامع مختلف از روی مقادیر تلفیق شده از هم تفکیک شدند. روش فرکتال به عنوان روشی که تغییرات فضایی و هندسه ی الگوهای آنومالی را در نظر میگیرد، به خوبی توانسته است که جوامع لیتولوژیکی شامل سازندهای کنگلومرایی و آهکی و همچنین فضاهای کارستی را از یکدیگر تفکیک نماید. نتایج حاصل نشان می دهد که فضاهای کارستی با ابعاد چند متر تا چند ده متر که طول آن در یک جهت به 100 متر نیز میرسد، از شمال منطقه مورد مطالعه به سمت جنوب گسترش یافته است.

Keywords:

فرکتال، فازی پیوسته، ژیوالکتریک، آهک های کارستی، غار زرین آباد، لرستان

Paper COI Code

This Paper COI Code is CISEG10_218. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/805174/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اکبری، سارینا و رمضی، حمیدرضا و قزلباش، رضا،1397،تلفیق لایه های ژیوالکتریکی با استفاده از روش فازی پیوسته و تعیین هندسه ی فضاهای کارستی در محدوده غار زرین آباد با استفاده از روش فرکتال،The 10th Conference of the Iranian Economic Geological Society،Isfahan،،،https://civilica.com/doc/805174

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,816
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support