ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارایه راهکارهایی جهت ساماندهی اسکان غیر رسمی در کلان شهرها(نمونه موردی؛ محله نه دره کلان شهرمشهد)

Year: 1397
COI: ICCACS03_415
Language: PersianView: 279
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام توفیق - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)

Abstract:

گسترش فیزیکی نابسامان و بی رویه ی شهرها یکی از مشکلات شهر و شهرنشینی جهان سوم در دوران معاصر می باشد به طوری که طی فرآیندی مداوم محدوده های فیزیکی و فضاهای کالبدی شهر در جهات عمودی و افقی به لحاظ کمی و کیفی رشد می یابد و اگر این روند سریع و بی برنامه باشد به ترکیبی نامتناسب از فضاهای شهری مشکل زا،منجر می شود. از جمله زمینه های ناپایداری توسعه شهری در کشورهای در حال توسعه، گونه هایی از سکونت است که با مشکلات خاص خود همراه بوده و به اسکان غیر رسمی معروف است. اسکان غیر رسمی پدیده ای است که به دنبال تحولات ساختاری و بروز مشکلات اقتصادی– اجتماعی همانند جریان سریع مهاجرت روستاییان اتفاق می افتد و مدیریت شهری را با معضلات مختلفی موجه می سازد. هدف از ارایه این مقاله ارایه راهکارها در جهت ساماندهی اسکان غیر رسمی در شهر ها به ویژه در محله نه دره کلان شهر مشهد می باشد. پژوهش حاضر از نوع توصیفی– تحلیلی بوده و با اتکا به بررسی های کتابخانه ای و مشاهدات عمیق میدانی و با استفاده از تکنیک SWOT ، تدوین شده است. در انتها منطبق بررسی های به عمل آمده بر اساس معیار های کلیدی ساماندهی اسکان غیر رسمی، راهکارهایی در جهت برون رفت از معضلات موجود در این زمینه برای محله نه دره ، پیشنهاد شده است.

Keywords:

اسکان غیر رسمی برنامه ریزی توانمند سازی حاشیه نشینی محله نه دره

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS03_415. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/806235/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توفیق، الهام،1397،ارایه راهکارهایی جهت ساماندهی اسکان غیر رسمی در کلان شهرها(نمونه موردی؛ محله نه دره کلان شهرمشهد)،3rd.International Conference & 4th.national Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Design،Tabriz،https://civilica.com/doc/806235

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 1,904
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support