ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد شهرداری در منطقه 2 و 17 شهرداری تهران(مطالعه موردی: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران)

Year: 1397
COI: ICCACS03_720
Language: PersianView: 288
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد پوراحمد - استاد، تهران خیابان انقلاب، خیابان وصال، کوچه آذین، دانشکده جغرافیا، ساختمان شماره۲طبقه ششم
مرضیه باقرعطاران - کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری، قزوین، میدان سرداران، بلوار دانشگاه امام خمینی(ره) سازمان مدیریت و برنامه ریزی،
محمدرحیم باقرعطاران - دانشجوی کارشناسی شهرسازی- دانشگاه آزاد اسلامی واحد باراجین

Abstract:

شهرداری ها زمانی در رسیدن به اهداف خود و حفظ تعادل بین نیازهای حال و آینده موفق خواهند شد که شهروندان از عملکرد آنها رضایت کامل داشته باشند. رضایت شهروندان موجب خواهد شد مدیریت شهر در انجام امور و مسوولیت ها حضور فعال داشته باشند. یکی از وظایف مدیریت شهری حفظ جان شهروندان در مقابل بلایای طبیعی می باشد، باتوجه به ماهیت غیرمترقبه بودن بلایا و لزوم حفظ جان و مال شهروندان، وجود سازمان مدیریت بحران آن هم در نهادی مانند شهرداری امری بسیار ضروری می باشد. به این منظور هدف پژوهش حاضر، پاسخگویی به این سوال اصلی است که شهروندان تا چه میزان از عملکرد سازمان پیشگیری و مدیریت بحران رضایت دارند. روش پژوهش حاضر از نظر هدف کاربردی و از نظر شیوه انجام توصیفی-تحلیلی است. جمع آوری اطلاعات با استفاده از روش پیمایشی (پرسشنامه) و روش اسنادی(کتابخانه ای) انجام شده است. برای تحلیل اطلاعات بدست آمده هم از نرم افزار SPSS استفاده شده است. نتایج تحقیق حاکی از آن است که اکثر افراد مورد مطالعه در مرحله اول آگاهی کاملی از این سازمان ندارند. میزان رضایت آنان به مولفه ها و شاخص ها در سطح خیلی کم تا متوسط می باشد. خصوصیات اجتماعی و فرهنگی شهروندان بر میزان رضایتمندی از عملکرد سازمان پیشگیری و مدیریت بحران موثر بوده است. میزان رضایت شهروندان در هر دو منطقه در سطح کم است . درنتیجه آگاهی و آگاه ساختن مردم در میزان رضایت آنها بسیار موثر است.

Keywords:

رضایت شهروندان , سازمان پیشگیری و مدیریت بحران , شهر تهران , منطقه2و 17

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS03_720. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/806538/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پوراحمد، احمد و باقرعطاران، مرضیه و باقرعطاران، محمدرحیم،1397،بررسی میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد شهرداری در منطقه 2 و 17 شهرداری تهران(مطالعه موردی: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران)،3rd.International Conference & 4th.national Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Design،Tabriz،https://civilica.com/doc/806538

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support