ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر عوامل موثر در طراحی فضای شهری بر تعاملات اجتماعی مطالعه موردی: فلکه اول رجایی شهر کرج

Year: 1397
COI: ICCACS03_750
Language: PersianView: 230
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سکینه معروفی - استادیار گروه شهرسازی و معماری دانشگاه فنی و مهندسی بویین زهرا
ندا طالبی آستانه - دانشجو کارشناسی شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بویین زهرا

Abstract:

طرح این سوال که چگونه می توان فضای شهری طراحی کرد که موجب ارتقاء تعاملات اجتماعی شود می توان سوال با معنی باشد. فضاهای باز شهری به عنوان یک قرارگاه رفتاری نقش مهمی در تامین نیاز های اجتماعی افراد و توسعه روابط فردی و اجتماعی دارند. با توجه به اینکه برخورد ها و روابط اجتماعی در فضای شهری افزایش می یابد، بهتر است محیط کالبدی بتواند زمینه را در جهت توسعه تعاملات اجتماعی فراهم آورد. فضاهای شهری به عنوان فضاهای باز عمومی موجود شهری و میدان به عنوان یک فضای شهری یکی از مهم ترین مکان هایی است که محل برخورد های چهره به چهره و عرصه تعاملات اجتماعی شهروندان به شمار می رود.1 نگاهی به سیمای کنونی شهر های کشورمان به روشنی موید این واقعیت است که نبود بستری مناسب برای این تعاملات منجر به بروز پدیده ای به نام بحران هویت در یک کلان شهر مانند کرج می گردد؛ در حالی که با طراحی شهری مردمی و فراهم ساختن بستری برای ارتقاء تعاملات اجتماعی می توان این تهدید را به فرصتی در راستای اعتلاء فرهنگ و هویت ایرانی در این شهر تبدیل کرد. پژوهش حاضر با هدف ارتقاء تعاملات اجتماعی در میدان شهری رجایی شهر به طراحی این میدان شهری می پردازد. این پزوهش که بر اساس هدف از نوع کاربردی و بر اساس روش و ماهیت، توصیفی- تحلیلی میتنی بر استفاده از مصاحبه و با روش پیمایشی صورت گرفته است و با روش تجزیه و تحلیل SWOT به ارزیابی عوامل داخلی و خارجی موثر در طراحی میدان شهری رجایی شهر پرداخته و در نهایت با در نظر داشتن اصول طراحی میدان شهری به ارایه پیشنهاداتی می پردازد.

Keywords:

فضای شهری، میدان شهری، تعاملات اجتماعی، میدان شهری رجایی شهرکرج

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS03_750. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/806568/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معروفی، سکینه و طالبی آستانه، ندا،1397،بررسی تاثیر عوامل موثر در طراحی فضای شهری بر تعاملات اجتماعی مطالعه موردی: فلکه اول رجایی شهر کرج،3rd.International Conference & 4th.national Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Design،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/806568

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 343
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support