ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جستجوی الگوهای پویایی مکان در مرکز محله تاریخی شهر ایرانی

Year: 1397
COI: ICCACS03_811
Language: PersianView: 183
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زینب ریوفی - عضو هیات علمی بخش مرمت دانشکده هنر و معماری صبا، دانشگاه شهید باهنر کرمان
منصور خواجه پور - عضو هیات علمی بخش مرمت دانشکده هنر و معماری صبا، دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

توجه به نقش و ارتقای وضعیت فضاهای عمومی شهری، امروزه از مهمترین دغدغه ها و رویکرد های اصلی شهرسازی است که در محافل علمی شهرسازانه به آن پرداخته می شود. با تثبیت نقش کالبدی و اجتماعی فضاهای شهری و مشخص شدن اهمیت آنها در سلامت فردی و اجتماعی ساکنین شهر، بیشترین فعالیت ها و نظریه ها بر ایجاد قلمرو های عمومی با کیفیت برای انسان متمرکز شده است؛ این مسیله برای مقابله با آن بخش از معضلات مهمی از قبیل عدم انعطاف پذیری، فقدان پویایی، کسالت و یکنواختی رنج آور و آسیب های فردی و اجتماعی است که بخشی از ابعاد آن به کیفیت و چگونگی محیط ساخته شده بر می گردد. مسیله ی پویایی فضاهای عمومی شهری پدیده ای مثبت در این راستا به شمار می آید. مرکز محله های تاریخی با شاخصه های کیفی و کمی خود قابلیت آن را دارند که در نقش عرصه های نیمه عمومی در ساختار های شهری تاریخی که روزگاری تولید کننده محیطهای ساخته شده محلی پایدار و پویا بوده اند، به عنوان الگویی مثبت در ارایه ی راهکار های مناسب در ایجاد مکان های پویا - با فعالیتها و تعاملات اجتماعی بالا- در طراحی های شهری جدید مورد توجه، بازشناسی و بهره برداری قرار گیرند. این مقاله با رویکردی توصیف و تحلیلی، ابتدا با بررسی موضوع پویایی مکان و سپس با بازشناسی و جستجوی شاخصه های هویتی مرکز محله در شهرهای تاریخی و عملکرد مطلوب آن در زندگی اجتماعی شهروندان در گذشته ، سعی بر تقویت نگرش بازاستفاده از الگوی های شهری تاریخی موفق در ایجاد یک مکان پویا دارد.

Keywords:

مکان پویا- مرکز محله تاریخی- فضاهای عمومی شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS03_811. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/806625/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ریوفی، زینب و خواجه پور، منصور،1397،جستجوی الگوهای پویایی مکان در مرکز محله تاریخی شهر ایرانی،3rd.International Conference & 4th.national Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Design،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/806625

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,327
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support