ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی مفاهیم هنر قدسی در شهرسازی اسلامی نمونه موردی: بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی

Year: 1397
COI: ICCACS03_932
Language: PersianView: 319
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سجاد عالی زاده ملایوسف - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری،دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین، ایران،
سولماز نمادی اسلام - عضو هیات علمی دانشکده فنی حرفه ای سما، اردبیل، ایران،
رویا مقابلی - مدرس دانشکده فنی و حرفه ای سما، اردبیل، ایران،

Abstract:

هنر اسلامی با بهره گیری از نیاز زیبایی شناسی انسان، او را به سرچشمه و مبدا همه زیبایی ها می رساند. با شناسایی شاخصه های معماری اسلامی می توان آن هنر را هنری هدفمند، کارآمد و معنادار در راستای هدفی متعالی و رموز ذات خداوند که تجلی آن در جهان مادی است، قرار داد و هنری اصیل است که راهنمای انسان به اصل خویش و متذکر او به وادی کمالات و جمل مطلق است. مفاهیم قدسی نیز به عنوان یکی از عوامل فکری و تاثیرگذار در ایران، پیشینه ای بس ژرف و شگرف دارد که توانسته است با برقراری رابطه ای تنگاتنگ با هنرهای این سرزمین ازجمله معماری و شهرسازی، در دوره های مختلف نقش ارزنده ای را ایفا کند. از دیدگاه هنر مقدس، هنر تجلی واقعیات آسمانی ماورای عالم در کالبد می باشد. این تجلی جز به زبان رمز و تمثیل ممکن نیست. در واقع نمادها جنبه های محسوس واقعیت های ماورای طبیعی عناصرند. یکی از بارزترین عرصه های رشد این جریان، مربوط به بناهای مذهبی و تاریخی است که بیشترین و مهمترین حجم بناهای بازمانده از معماری ایران در دوره اسلامی را به خود اختصاص داده است. یکی از این بناها، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در محله عالی قاپو اردبیل است که از بناهای مهم و تاریخی این شهر می باشد. در این پژوهش سعی شده است مفاهیم قدسی و تاثیرات آن بر هنر به ویژه هنر شهرسازی و معماری، در بناهای تاریخی و ارزشمند و از آن جمله بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی بررسی شود. روش تحقیق در این پژوهش به صورت ترکیبی از روش های توصیفی، تحلیلی و موردی است و به صورت کتابخانه ای و میدانی به جمع -آوری اطلاعات پرداخته شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCACS03_932. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/806746/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عالی زاده ملایوسف، سجاد و نمادی اسلام، سولماز و مقابلی، رویا،1397،شناسایی مفاهیم هنر قدسی در شهرسازی اسلامی نمونه موردی: بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی،3rd.International Conference & 4th.national Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Design،Tabriz،https://civilica.com/doc/806746

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,120
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support