ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آموزش حقوق شهروندی راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود فضای کسب و کار

Year: 1396
COI: LAWCC03_022
Language: PersianView: 304
This Paper With 27 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 27 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهتاب عشقی عراقی - مربی، دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان مرکزی، اراک، ایران
سید جعفر نظام دوست - عضو هییت علمی، رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی، اراک، ایران
لیلا گودرزی - معاون بازرسی و امور حقوقی استانداری استان مرکزی، اراک، ایران

Abstract:

در نگرش اسلامی حقوق شهروندی و اقتصاد مقاومتی مبداهای مشترکی دارند. داشتن اقتصادی شفاف و بدون فساد حق ذاتی و بنیادین آحاد جامعه است و این همان تامین حقوق شهروندی شهروندان است. اقتصاد مقاومتی در سطح داخلی و بین المللی تاثیرگذار در بهبود فضای کسب و کار است. ارتباط حقوق شهروندی با اقتصاد مقاومتی را باید در این نکته جستجو کرد که آیا آگاهی بخشی به مردم و آموزش حقوق شهروندی، زمینه های لازم را برای نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی و بهبود فضای کسب و کار را فراهم می سازد آیا حمایت از تولید ملی و بهبود فضای کسب وکار، راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی است آیا عدالت اجتماعی مبادی مشترک حقوق شهروندی و اقتصاد مقاومتی است قرآن و احادیث دینی ما به کسب و کار وهمچنین حقوق مصرف کنندگان چقدر اهمیت داده اند قرآن واحادیث دینی به کسب وکار و همچنین حقوق مصرف کنندگان چقدر اهمیت داده اند روش بررسی تحلیلی- توصیفی در فضای کتابخانه ای و با استفاده از منابع مربوط به اقتصاد و حقوق شهروندی و از طریق مراجعه ی مستقیم به مقالات و کتبی که در این زمینه وجود دارد، به ویژه تفاسیر قرآن کریم و روایات معصومان(ع) جمع آوری نموده که به تجزیه و تحلیل و استنتاج مطالب پرداخته است. نتیجه پژوهش نشان می دهد که شناخت ضعف های قانونی در زمینه اقتصاد مقاومتی و تلاش برای جذب مشارکت مردمی در جهت گسترش رفتارهای مرتبط با اقتصاد مقاومتی و برطرف کردن مانع های سرمایه گذاری، حمایت از تولید ملی و بهبود فضای کسب وکار، توسعه اقتصاد دانش بنیان و تکنولوژی های نوین از جمله استراتژی های نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی در پرتوی احترام به حقوق شهروندی می باشد. آگاهی و اطلاع رسانی به مردم و آموزش حقوق شهروندی، زمینه های ضروری را برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه و بهبود فضای کسب وکار مهیا می سازد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LAWCC03_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/807411/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عشقی عراقی، مهتاب و نظام دوست، سید جعفر و گودرزی، لیلا،1396،آموزش حقوق شهروندی راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود فضای کسب و کار،Third National Conference on Citizenship Rights،Urmia،https://civilica.com/doc/807411

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 6,412
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support