ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیرمدیریت سودبرمیزان و کیفیت افشا

Year: 1397
COI: MNGTCONF07_001
Language: PersianView: 201
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا مهرآذین - دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور
مصطفی کریمی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور

Abstract:

نقش اصلی گزارشگری مالی، انتقال اثربخش اطلاعات به افراد برونسازمانی به روشی معتبر و به موقع است. مدیران میتوانند از آگاهی خود درباره فعالیت های تجاری شرکت برای بهبود اثربخشی صورتهای مالی، بهعنوان ابزاری برای انتقال اطلاعات به سرمایه گذاران و اعتباردهندگان بالقوه، استفاده نمایند. بااین حال، چنانچه مدیران برای گمراه کردن استفاده کنندگان صورت های مالی از طریق اعمال اختیارات خود در زمینه گزینشهای حسابداری در گزارشگری مالی، انگیزه هایی داشته باشند، احتمال میرود مدیریت سود رخ دهد. در ادبیات موجود، فرضیه ها و نظریه های متفاوتی برای توضیح مدیریت سود توسط مدیران و پیامدهای آن مورد استفاده قرار گرفته است(والکر، .1(1995 مدیران به صورت عمدی برای ایجاد ابهام در ارزش ذاتی شرکت یا تاثیرگذاری بر تخصیص منابع، در گزارشگری مالی از قضاوت استفاده میکنند. در مجموع، شواهد اخیر نشان میدهد که مدیریت سود به یک رویه عمومی در بین شرکتها تبدیل شده و چاره جویی برای محدود کردن آن به یکی از اولویتهای مقامهای ناظر بازارهای سرمایه بدل گردیده است(نوروش و حسینی، .(1388 به نظر می رسد مدیران شرکت هایی که عملکرد اجرایی ضعیف دارند و از آن ها عملکرد اجرایی ضعیف یا خوب در آینده انتظار می رود، با مصلحت اندیشی درآمد شرکت را افزایش یا کاهش می دهند تا با تهدید از دست دادن شغلشان مبارزه کنند. بر این اساس میتوان عنوان کرد که امکان دارد که اعمال مدیریت سود توسط مدیران بر میزان و کیفیت افشا در صورتهای مالی اثرگذار باشد موضوع مهمی که در این پژوهش ما به دنبال بررسی آن هستیم.. مطالعات متعددی در ادبیات مدیریت وجود دارند که نشان میدهند دستیابی به کیفیت افشای بالاتر، عدم تقارن اطلاعاتی را کاهش میدهد. طبق یافته های سیاست افشای وسیع، ساز و کاری است که عدم تقارن اطلاعاتی بین مدیران و سرمایه گذاران بیرونی را کاهش میدهد. گلوستن و میلگرام رابطه بین افشای شرکتی و عدم تقارن اطلاعاتی را در قالب یک مدل ارایه کردهاند. مدل آنها نشان میدهد که عدم تقارن اطلاعاتی به تناسب افزایش سطح افشای شرکتی، کاهش مییابد. ولکر شواهد تجربی را مطابق این نتیجه ارایه کرد. یافته های او نشان میدهد که عدم تقارن اطلاعاتی و نقدشوندگی بازار به تناسب افزایش سطح افشا به ترتیب کاهش و افزایش مییابند. اگر پراکندگی کمتر میان پیش بینی های تحلیل گران معیار معتبری برای تقارن اطلاعاتی باشد، این نتایج حاکی از آن است که سیاست افشای آگاهیبخش از عدم تقارن اطلاعاتی میکاهد(همان منبع). لذا مسیله اساسی در این پژوهش این است که آیا مدیریت سود از سوی مدیران جهت کاهش تقارن اطلاعاتی منجر به کاهش یا افزایش میزان و کیفیت افشای اطلاعات می شود.

Paper COI Code

This Paper COI Code is MNGTCONF07_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/807423/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهرآذین، علیرضا و کریمی، مصطفی،1397،تاثیرمدیریت سودبرمیزان و کیفیت افشا،Seventh National Conference on Accounting and Management Applications،Tehran،https://civilica.com/doc/807423

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,323
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support