ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر نور بر محیط داخلی و ادراک از فضا

Year: 1397
COI: ACIAU01_004
Language: PersianView: 426
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدپارسا حسن زاده - دانشجوی ارشد، گروه معماری، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران
مهدیه پژوهان فر - استادیارو عضو هییت علمی، گروه معماری، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران
سیدرسول داودی - استادیارو عضو هییت علمی، گروه معماری، دانشگاه گلستان، گرگان، ایران

Abstract:

نور صورتی از انرژی تابشی است که با سرعت 300000 کیلومتر بر ثانیه در فضا سیر می کند. نور اولین شرط برای داشتن هر نوع درک بصری است. در تاریکی، نه می توانیم فضا را ببینیم و نه فرم و رنگ را مشاهده کنیم. نور و رنگ به عنوان دو عامل بسیار مهم و با توجه به تعلق شان به یک طیف تابشی منحصر بفرد که وجودشان به یکدیگر وابسته است در نحوه برداشت انسان از محیط معماری بسیار موثر هستند، و همین نحوه برداشت از معماری و محیط داخلی است که او را از قرار گرفتن در یک محیط خرسند و یا ناراحت می سازد. نور فارغ از طبیعی یا مصنوعی بودن علاوه بر تاثیر بر سلامت جسمانی بر روی رفتار های انسان و حالت های روانی او تاثیر می گذارند و از مباحث قابل بحث و بررسی در حوزه ی معماری می تواند باشد. با در نظر گرفتن تاثیر روانی نور می توان محیط را به گونه ای طراحی کرد که موجب افزایش رضایتمندی کاربرباشد و بهروری و کارایی محیط را افزایش داد. هدف از پژوهش حاضر که روش پژوهش آن کتابخانه ای است، بررسی انواع نور و مفاهیم آن و تاثیر آن بر روی طراحی و تولید یک فضا است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACIAU01_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/809358/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسن زاده، محمدپارسا و پژوهان فر، مهدیه و داودی، سیدرسول،1397،تاثیر نور بر محیط داخلی و ادراک از فضا،International Congress of Contemporary Architecture and Urbanism in Islamic Countries،Mashhad،https://civilica.com/doc/809358

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,392
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support