ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت ریسک های زیست محیطی در منطقه 17 شهر تهران

Year: 1397
COI: CGEI03_021
Language: PersianView: 223
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ندا رضایی - دانشجوی دکتری مدیریت و برنامه ریزی محیط زیست، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
مژگان زعیم دار - مدیر گروه علوم محیط زیست استادیاردانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

Abstract:

مطالعه حاضر با هدف شناسایی، ارزیابی و مدیریت ریسک زیست محیطی در محدوده منطقه 17 شهر تهران با استفاده از روش های آنالیز مقدماتی خطر (PHA)، حالات شکست و تحلیل اثرات آنها (FMEA) به منظور کنترل و کاهش اثرات زیست محیطی انجام گرفته است. عوامل ریسک زیست محیطی و جنبه های مربوط به آن با استفاده از روش PHA شناسایی و غربالگری شد. سپس جنبه های بارز ریسک به وسیله روش FMEA مورد ارزیابی قرار گرفت. بر این اساس روش PHA نشان می دهد که از بین 331 خطر زیست محیطی شناسایی شده 52% خطرات با سطح ریسک پایین، 44% خطرات با سطح ریسک متوسط و 4% خطرات با سطح ریسک بالا می باشند.بر اساس نتایج به دست آمده از روش FMEA بالاترین امتیازها در بخش ریسک های زیست محیطی با (384RPN=) و (336RPN=) است، که مربوط به آلودگی هوا و نشت و ریزش پساب زباله است که در فعالیت ها، خدمات و تجهیزات حمل و نقل و خودروهای خدمات شهری، ماشین آلات و جمع آوری/مدیریت پسماندهای خشک و لایروبی انهار و جمع آوری زباله ایجاد می شوند و کمترین امتیازها در این روش با( 36RPN=) و( 45RPN=) است که مربوط به ایجاد مزاحمت برای شهروندان و ایجاد ضایعات جامد که از سد معبر توسط ماشین آلات اداره خدمات شهری و فعالیت های کارگاهی می باشند که از حوزه های مختلف ناشی می گردند. از این رو، به منظور حذف، کنترل، پیشگیری و کاهش ریسک های زیست محیطی و خطرات احتمالی، براساس نتایج حاصل از ارزیابی ریسک زیست محیطی، راهکارهای مدیریت ریسک زیست محیطی برای فعالیت ها، خدمات و تجهیزات در محدوده منطقه 17 پیشنهاد گردید.

Keywords:

ارزیابی و مدیریت ریسک زیست محیطی، شهرداری منطقه 17 شهر تهران، روش PHA و روش FMEA

Paper COI Code

This Paper COI Code is CGEI03_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/810363/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی، ندا و زعیم دار، مژگان،1397،مدیریت ریسک های زیست محیطی در منطقه 17 شهر تهران،Third International Conference on the Comprehensive Environment of Iran،https://civilica.com/doc/810363

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 6,979
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support