ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر شیب بستر بر روی رفتار شمع سکوی دریایی تحت بارگذاری جانبی

Year: 1397
COI: DTUCONF01_071
Language: PersianView: 213
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهرام خسروزاده - کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه های هیدرولیکی دانشگاه پیام نور تهران،
امیر خسروجردی - دکترای مهندسی آب و استادیار گروه علوم و مهندسی آب دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران،

Abstract:

سکوهای دریایی ثابت با فونداسیون شمعی احتیاج به مقاومت کافی در برابر بارهای جانبی به علت نیروهای موج و جریان دارد. پاسخ در برابر بارهای محیطی تاثیر خیلی مهمی از اندرکنش خاک و سازه می پذیرد. بارهای اعمال شده توسط امواجدر میان نیروهای محیطی جانبی که حاکم بر طراحی سازه هستند خصوصا0 در پی های شمعی اثر غالب دارند. تحقیق حاضر یک آنالیز استاتیکی موج روی یک نمونه سکوی دریایی ثابت در شرایط محیطی نهایی انجام می دهد و تاثیرات ترکیب نیروهای جانبی و یمقا روی پی های با گروه شمعی مطالعه می کند. مدل کردن سه ب9عدی )3D( و تحلیل سکوی دریایی با استفاده از روش تفاضل محدود انجام شده است. تحلیل حاضر، در شرایط استاتیکی با در نظر گرفتن بارهای محیطی و با رسیدن به حالت استاتیکی پایدار انجام شده است . یک مطالعه پارامتریک با شیب های متنوع بستر دریا برای صورت گرفته است تا تغییرات در رفتار اندرکنش شمع-خاک را بررسی کند. این موضوع فهمیده می شود که جابجایی جانبی در بالای شمع و در سطح بستر دریا همانند افزایش شیب، افزایش می یابد. همچنین مشخص می شود عمقی که در آن حداکثر نیروی برشی و ممان خمشی اتفاق می افتد، با افزایش شیب افزایش می یابد.

Keywords:

سکوی دریایی ثابت، سکوی دریایی ژاکتی ثابت، تحلیل تفاضل محدود (FDA)، جابجایی جانبی، بار موج استاتیکی، شمع

Paper COI Code

This Paper COI Code is DTUCONF01_071. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/810438/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خسروزاده، شهرام و خسروجردی، امیر،1397،تاثیر شیب بستر بر روی رفتار شمع سکوی دریایی تحت بارگذاری جانبی،International Congress on Sustainable Urban Engineering and Development،https://civilica.com/doc/810438

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 52,742
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support