ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان موفقیت سیستم کمک داور ویدیویی در جام جهانی فوتبال روسیه

Year: 1397
COI: ASSH02_020
Language: PersianView: 463
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

افشین احمدی - کارشناس ارشد مدیریت ورزشی، دانشگاه پیام نور، کرج، البرز، ایران
روزبه احمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت شهری، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، خوزستان، ایران

Abstract:

زمینه و هدف: هدف از انجام این تحقیق، بررسی تاثیرات ناشی از استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی موسوم به VAR توسط داوران مسابقات جام جهانی روسیه و بررسی میزان تاثیر آن بر تغییر تصمیمات یا پای بندی داور به تصمیمات اولیه خود بوده است. روش کار: اطلاعات موردنیاز را با مراجعه به منابع معتبری مثل سایت فیفا به دست آوردیم و از اطلاعات فراوان موجود در برخی از سایت های داخلی و خارجی مندرج در فهرست منابع نیز استفاده کردیم و در نهایت پس از دسته بندی و تحلیل داده های به دست آمده، نتایج حاصله را در قالب یافته های تحقیق آوردیم.یافته ها: مقامات فیفا مدعی اند استفاده از این سیستم، کمک زیادی به داوران در تصمیم گیری های آنها کرده و در برخی موارد، تاثیر زیادی در نتیجه بازی ها نیز داشته است. آنها حتی میزان موفقیت تصمیمات ناشی از استفاده از این تکنولوژی را بیشتر از تصمیمات داوران بدون استفاده از آن دانسته و مدعی اند در 3/99 درصد موارد، تصمیماتی درست اتخاذ شده که رقم بسیار خوب و بالایی است. این در حالی است که میزان موفقیت داوران در تصمیم گیری های بدون استفاده از VAR، 95 درصد بوده است. نتیجه گیری: آمار و ارقام ارایه شده توسط فیفا، نشان دهنده موفقیت این تکنولوژی است. البته مانند هر فن آوری جدیدی، این تکنولوژی هم باید بیشتر در معرض آزمایش قرار گیرد تا با رفع نقایص آن و ارتقای امکانات و توانایی های فعلی اش، در آینده استفاده بیشتر و بهتری از آن شود. در عین حال، از آنجا که همواره یکی از تیم ها از تصمیمات داوری سود و تیم دیگر زیان می برد، این سیستم طبیعتا نمی تواند باعث رضایت هر دو طرف شود اما به هر صورت، تلاش دارد میزان اشتباهات داوری را کاهش داده و به روند رو به رشد فوتبال و پیشرفت آن در بعد تکنولوژیکی کمک کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ASSH02_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/813099/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، افشین و احمدی، روزبه،1397،بررسی میزان موفقیت سیستم کمک داور ویدیویی در جام جهانی فوتبال روسیه،Second National Conference on Achievements of Ahwaz Sports and Health Sciences،Ahvaz،https://civilica.com/doc/813099

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 59,291
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support