Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اهداف تعلیم و تربیت اسلامی

همایش علم و فراعلم، پیشرفت های نوین و افق های پیش رو
Year: 1397
COI: ELMCONF01_001
Language: PersianView: 269
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فایزه حسنی پور خلیلی فتح آبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده الهیات، دانشگاه سیستان و بلوچستان، ایران
مرتضی عرفانی - 2. استاد یار گروه فلسفه و حکمت اسلامی، دانشکده الهیات، دانشگاه سیستان و بلوچستان، ایران

Abstract:

نکته ی اساسی در هدایت صحیح افراد جامعه به سوی مسیر سعادت و کمال نهایی ضرورت آشنایی با اهداف و روشهای تعلیم و تربیت در اسلام است. زیرا اگر شناخت کافی از اهداف و روش هایی تعلیم و تربیت اسلامی حاصل نشود زمینه ی انحراف و گمراهی افراد و در نتیجه سردرگمی آنها در مسیر پرپیچ و خم زندگی دینوی برای رسیدن به سعادت اخروی وجود دارد.ما افراد بشر از روزگار نخستین و تا این زمان به تعلیم و تربیت نیاز داریم و با توسعه زندگی اجتماعی و علمی و سیاسی و........ این نیاز بیشتر می شود و تعلیم و تربیت باعث رشد فردی و رفاه جمعی می شود. بنابراین آنچه که باعث محدودیت رشد فردی می شود را نمی توان به عنوان هدفی از اهداف تعلیم و تربیت انتخاب کرد و این جریان در زندگی بشر نقش مهمی دارد.در این مقاله ابتدا به تعریف تعلیم و تربیت می پردازیم و سپس ضرورت و اهمیت اهداف تعلیم و تربیت را بر مبنای آیات قرآن و روایات اسلامی در این حوزه بیان می داریم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ELMCONF01_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/813849/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسنی پور خلیلی فتح آبادی، فایزه و عرفانی، مرتضی،1397،اهداف تعلیم و تربیت اسلامی،Contemporary Science and Phenomenology, New Developments and Future Horizons،Mashhad،https://civilica.com/doc/813849

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 11,389
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support