ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آنتروپوسن انگاره ای در سنجش تغییرات محیطی

Year: 1397
COI: FSFGS01_009
Language: PersianView: 861
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین غضنفرپور - دانشیار، بخش جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه شهید باهنر کرمان
محسن پورخسروانی - استادیار، بخش جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه شهید باهنر کرمان
علی مهرابی - استادیار، بخش جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

آنتروپوسن یک دوره غیر رسمی زمان است که به واسطه آن دسته از فعالیت های گسترده بشر، که نقش و تاثیرات شایان توجه ای در اکوسیستم های سیاره زمین داشته اند، مشخص و متمایز می گردد. به واقع مفهوم آنتروپوسن نشان دهنده گذشته و حال طبیعت و اثرات انسان بر روی سیستم زمین است. در همین راستا این پژوهش سعی دارد ضمن تبیین مفهوم آنتروپوسن و بیان مصادیقی متقین از آن نحوه نگرش و برخورد صحیح با خطرات عصر آنتروپوسن را بررسی و تحلیل نماید. نتایج پژوهش حاکی از آنست که، مواجهه صحیح با عصر آنتروپوسن نیاز به یک تفکر سیستماتیک در دو عنوان دارد، یکی انسان به عنوان پیشبرنده (راننده) و دوم عواقب و پیامدها (بصورت غیرخطی، ناخواسته و پیش بینی نشده). هرچند که انسان مدرن توانسته است تعداد محدودی از منابع اطلاعاتی (ابعاد مختلف یک مشکل) را بطور همزمان ادغام کند. ولی با درنظر گرفتن مسایل آینده، نمی توان با تمرکز بر روی یک سناریو، و نادیده گرفتن سناریوهای محتمل، پیش بینی نتیجه فرآیندهارا در آینده مشاهده کرد. به طور کلی یک سناریو، روایت و یا چشم انداز، خوب توسععه می یابد که نه تنها از حداکثر بازیگران اجتماعی- زیست محیطی استفاده کند، بلکه بتواند بازیگران گذشته و غایب را نیز به بازی بگیرد. زیرا بسیاری از مشکلات امروزی ماحصل اخذف راهبردها و تصمیمات در گذشته است که با یک زمان تاخیر امروزه نمود یافته است. در این صورت است که در مسیر واقعی قرار گرفته و می تواند در دستیابی به مشکلات و تغییرات مسیر، آینده مطلوب را معرفی و انعکاس دهد.

Keywords:

آنتروپوسن، انسان، آینده، سناریو، محیط طبیعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is FSFGS01_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/813970/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غضنفرپور، حسین و پورخسروانی، محسن و مهرابی، علی،1397،آنتروپوسن انگاره ای در سنجش تغییرات محیطی،The First National Conference on "Strategic Foresight in the Field of Geosciences and Urban-Regional Studies"،Kerman،،،https://civilica.com/doc/813970

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,298
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support