ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چندنگارگی طبیعی و فرهنگی و نقش آن در تبلور پیوستگی سرزمین ایران

Year: 1397
COI: FSFGS01_010
Language: PersianView: 221
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

طیبه محمودی محمدآبادی - دکترای ژیومورفولوژی و پژوهشگر پسادکتری دانشگاه اصفهان
محسن پورخسروانی - استادیار، بخش جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

فضاهای ژیومرفیک گاه دارای چشم اندازهایی است که متعلق به فرایندهای زمان حاضر نبوده و سیستم های شکلزای کاملا متفاوتی پردازش فرم های جدید را در صحنه آن بعهده می گیرند. در این موارد اگرچه با یک فضا مواجهیم ولی دو متن جغرافیایی با یکدیگر تلفیق شده چشم انداز سومی را بوجود می آورد که نه منعکس کننده ویژگی های چشم انداز اولیه و نه با فرم های معمول بوجود آمده در سیستم دوم قرابتی دارد. در این حالت مفهوم پالیمیست یا چند نگارگی در فضای ژیومورفولوژیک جدید شکل گرفته است. در حافظه تاریخ طبیعی ایران، آثار باقی مانده از حاکمیت سیستم یخچالی یک نگاره طبیعی محسوب می شود که؛ جذابیت هایی را در معرض فهم و درک ساکنان آن قرار داده و سبب پیوند و علقه یک جامعه انسانی با آن شده بطوریکه می توان نتیجه این علاقه مندی را کشل گیری سکونت روستایی و شهری در بخش ایران مرکزی دانست. جوامع سکنی گزیده در این محیط بر اساس دانش و فرهنگ اجتماعی و در تعامل با فضای اشتغال شده، سازمندی اجتماعی خاصی را بوجود آورده اند که در ارتباط با سازمندی طبیعی مکانشان نگاره فرهنگی تلقی می شود. نتیجه این تعامل ها ایجاد نگاره جدیدی است که تحت عنوان چند نگارگی محیطی نامیده می شود و مهمترین ویزگی آن تبلور پیوستگی پدیداری سرزمین ایران در ایران مرکزی است. این مقاله با اتکا به روش پدیدارشناسی، در پی بررسی آن است که چند نگارگی طبیعی و فرهنگی در دستگاه جغرافیایی را عامل ایجاد مفهوم جدیدی معرفی کند که منجر به ایجاد یک هویت کسر ناپذیر مکانی شده است. نتایج حاصل از این تحقیق نشان می دهد که چند نگارگی های طبیعی و فرهنگی تنوع و تکثر محیطی را در سازماندهی های طبیعی و اجتماعی به گونه ای پیوند می دهد که آینده نگاری در پرتو آن تجلی می یابد.

Keywords:

چندنگارگی، هویت مکانی، تنوع، پیچیدگی، پدیدارشناسی، ایران مرکزی

Paper COI Code

This Paper COI Code is FSFGS01_010. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/813971/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی محمدآبادی، طیبه و پورخسروانی، محسن،1397،چندنگارگی طبیعی و فرهنگی و نقش آن در تبلور پیوستگی سرزمین ایران،The First National Conference on "Strategic Foresight in the Field of Geosciences and Urban-Regional Studies"،Kerman،،،https://civilica.com/doc/813971

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,255
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support