ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بیوتروریسم و تاثیر آن بر امنیت شهروندان

بیوتروریسم و تاثیر آن بر امنیت شهروندان
Year: 1397
COI: FSFGS01_036
Language: PersianView: 494
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا نسیمی - دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی، گروه جغرافیا، دانشگاه فردوسی، مشهد، ایران
سیدهادی زرقانی - دانشیار جغرافیای سیاسی، گروه جغرافیا، دانشگاه فردوسی، مشهد، ایران
امیدعلی خوارزمی - استتادیار مدیریت شهری، گروه جغرافیا، دانشگاه فردوسی، مشهد، ایران

Abstract:

تامین امنیت نیروی انسانی به عنوان یکی از ارزشمندترین دارایی کشورها از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و برنامه های متنوعی از سوی دست اندرکاران نظام سیاسی برای دستیابی به این هدف صورت می گیرد. امنیت با تهدیدات متنوعی روبروست که پیشرفت علم در چگونگی آن موثر است. از جمله تهدیداتی که سابقه طولانی دارد و پیشرفت علم بر آن بسیار موثر است، تروریسم است که وجه زیستی آن در مفهوم بیوتروریسم حیات انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. بیوتروریسم در واقع عبارت است از رهاسازی عمدی عوامل بیولوژیک به منظور آسیب رسانی یا از بین بردن انسان ها، حیوانات یا گیاهان که منجر به ایجاد ترس در دولت یا جمعیت های غیرنظامی برای دستیابی به موفقیت های سیاسی یا اجتماعی می شود. پیشرفت های اخیر در علوم زیستی از یک سو و سوء استفاده از نتایج پژوهش های علمی توسط گروه های تروریستی از سوی دیگر، منجر به این امر شده است که عوامل میکروبی به سلاح های مهلک تبدیل شوند که به طور همزمان دو مقوله امنیت ملی و سلامت عمومی جوامع را مورد تهدید جدی قرار می دهد. هزینه های ارزان، دسترسی به تهیه آسان، اثرگذاری فوری، گسترش سریع و تاثیر بسیار زیاد آن در گسترش احساس ناامنی باعث شده است که این نوع اقدامات تروریستی برای برخی گروه های تروریستی جذابیت بالایی داشته باشد. این پژوهش تلاش دارد با روش توصیفی- تحلیلی و با استناد به منابع معتبر به بررسی عوامل بیولوژیکی که ممکن است توسط تروریست ها مورد استفاده قرار گیرد، و همچنین مهمترین راه های انتقال این عوامل و به تاثیری که حملات بیوتروریستی بر امنیت و سلامت شهروندان می گذارد بپردازد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is FSFGS01_036. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/813997/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نسیمی، زهرا و زرقانی، سیدهادی و خوارزمی، امیدعلی،1397،بیوتروریسم و تاثیر آن بر امنیت شهروندان،The First National Conference on "Strategic Foresight in the Field of Geosciences and Urban-Regional Studies"،Kerman،https://civilica.com/doc/813997

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 32,990
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support