ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اهمیت مشارکت جوامع محلی و دانش بومی ،در مدیریت پایدار محیط زیست

Year: 1397
COI: ICSE01_001
Language: PersianView: 299
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرجان شفیع زاده - دکتری برنامه ریزی محیط زیست پردیس البرز دانشگاه تهران
محمدعلی زارع چاهوکی - استاد دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران

Abstract:

محیط زیست و منابع طبیعی یکی از ثروتهای بسیار با اهمیت برای نسلهای کنونی و آینده است که نقش بسیار در تعادل بوم شناختی، در آمدزایی و توسعه روستایی دارد. امروزه به دلایل مختلف از جمله استفاده بیرویه و بی برنامه از عرصه های طبیعی، سرعت تخریب و بهرهبرداری بسیار بیشتر از روند تجدید و بازسازی است و همین مسیله باعث نابودی سطوح گستردهای از منابع و شکنندگی عرصه های وسیع تر شده است. بنابراین تدوین راهبردهای حفاظت و بهره برداری پایدار از این منابع ضرورتی بنیادی است. اما نقش اصلی با مردم است که ذینفع اصلی این منابع در جوامع محلی محسوب میشوند . مشارکت مردم و جوامع محلی در مدیریت محیط زیست ضامن مدیریت پایدار محیط زیست است و این مسیله در حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست اهمیت بیشتر دارد. بنابراین استفاده از توانایی سرمایه های اجتماعی در عرصه های زیست محیطی میتواند جهش قابل ملاحظهای در حفاظت از محیط زیست کشور را فراهم کند. حفاظت منابع طبیعی نیاز به مدیریتی با همکاری جوامع محلی دارد. در این مقاله نقش جوامع محلی و دانش بومی در مدیریت پایدار محیط زیست تشریح شده است. مدیریت مبتنی بر جوامع محلی رهیافتی چند بخشی برای مدیریت محیط زیست است که ذینفعان مختلف با نقشهای متفاوت برای دستیابی به هدف نهایی که حفاظت و بهرهبرداری پایدار از محیط زیست است، در آن نقش دارند.

Keywords:

مدیریت پایدار محیط زیست , جوامع محلی , منابع طبیعی , دانش بومی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSE01_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/815611/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شفیع زاده، مرجان و زارع چاهوکی، محمدعلی،1397،اهمیت مشارکت جوامع محلی و دانش بومی ،در مدیریت پایدار محیط زیست،International Conference on Society and Environment،Tehran،https://civilica.com/doc/815611

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 67,801
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support