ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ضرورت آبخیزداری در حوزه های آبخیز شهری در کشور

Year: 1397
COI: IFMC06_015
Language: PersianView: 314
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی شفقتی - دکترای آب و هواشناسی و رییس گروه تهیه طرح های کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور
ناصر حیدری پوری - معاون آبخیزداری ، امور مراتع و بیابان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور
ابوالقاسم حسین پور - مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور

Abstract:

امروزه با توسعه زندگی شهرنشینی و شهرها، موضوع مدیریت حوزه های آبخیز شهری بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. پیشرفت زندگی شهری، خسارات جبران ناپذیری را به طبیعت وارد آورده و بسیاری از منابع طبیعی را در معرض تهدید قرار داده است و همچنین وقوع سیل های گسترده در حوزه های شهری، باعث ایجاد خسارات مالی و جانی فراوان و تاثیرات مخرب در شکل طبیعی، کیفیت آب و ارزش های اکولوژیکی در حوزه های آبخیز شهری می شود. از اینرو بررسی ملاحظات فنی، چالش ها و محدودیت های موجود در مدیریت سیلاب های شهری، یکی از مسایل مهم در برنامه ریزی های شهری است. بنابراین توجه به آبخیزداری شهری به عنوان یک زیرشاخه از آبخیزداری، برای مدیریت شهری، یک ضرورت آشکار می باشد. امروزه آبخیزداری شهری در اغلب کشورها، در حال گسترش و توسعه می باشد. رواناب و مدیریت آبها، فاضلاب شهری و بهره برداری از آن، وضعیت آلاینده ها، الگوهای شهرسازی و فضای سبز و مقابله با بحران های احتمالی مانند سیل و زلزله از مباحث مورد بحث در آبخیزداری شهری است. لذا در این تحقیق سعی شده است تا ضمن معرفی اجمالی از پروژه های آبخیزداری در یکی از استان های کشور ، به اثربخشی آنها در بخش آبخیزداری شهری نیز پرداخته شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IFMC06_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/815900/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شفقتی، مهدی و حیدری پوری، ناصر و حسین پور، ابوالقاسم،1397،ضرورت آبخیزداری در حوزه های آبخیز شهری در کشور،Sixth Conference on Flood Management and Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/815900

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support