Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه فنی و اقتصادی روش های مختلف پایدارسازی موقت و دایمی شیروانی های خاکی (مطالعه موردی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات)

فصلنامه جاده، دوره: 50، شماره: 94
Year: 1397
COI: JR_ROAD-50-94_006
Language: PersianView: 333
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امید توسلی - استادیار گروه مهندسی عمران واحد تهران شرق دانشگاه آزاد اسلامی تهران ایران
بهرام نادی - استادیار گروه مهندسی عمران واحد نجف آباد دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان ایران
حمید اوصالی - دانش آموخته کارشناسی ارشد گروه مهندسی عمران واحد تهران شرق دانشگاه آزاد اسلامی تهران ایران
شاهین نورایی کیا - دانش آموخته کارشناسی ارشد گروه مهندسی عمران واحد تهران شرق دانشگاه آزاد اسلامی تهران ایران

Abstract:

بسیاری از ساز ه های عمرانی مانند راه ها و پل ها معمولا بر روی شیروانی های خاکی ساخته شده و یا نظیر مخازن سدها و ابنیه ها مستعد پذیرش خطر از سمت شیروانی های محیط مجاور قرار دارند. به این ترتیب لزوم پایدارسازی شیروانی ها و روش های اجرای ان بیش از پیش اهمیت یافته است یکی از مسایل مهم در پایدارسازی شیروانی ها بویژه در فضاهای شهری، ملاحظات فنی، اقتصادی، زیست محیطی و محدودیت فضا است، که شرایط ویژه ای را بر هر پروژه ای تحمیل می نماید. بدون شک ارزیابی لرزه ای از مهم ترین مسایل در مورد شیروانی های خاکی بوده و بررسی پایداری دینامیکی و مقاوم سازی شیروانی ها در برابر خطرات ناشی از زلزله، می تواند از تلفات مالی و جانی بسیاری جلوگیری کند. در این مقاله پایداری شیروانی های خاکی شمالغرب تهران واقع در سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات که در مجاورت راه های دسترسی و ساز های مختلف قرار دارند. با استفاده از نرم افزار ABAQUS بر پای روش اجزا محدود در حالت استاتیکی و دینامیکی مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین با استفاده از چهار روش تحکیم و پایدارسازی شیب شامل میخکوبی، انکراژ، دیوار خاک مسلح با ژیوگرید و گابیون، پایداری شیب ها در حالت تسلیح شده ارزیابی گردیده و در انتها ضرایب اطمینان، تغییر شکل و مکانیزم گسیختگی این شیب ها و همچنین بررسی اقتصادی و آ نالیز ریالی عملیات اجرایی آنها در دو حالت بدون تحکیم و تحکیم شده با یکدیگر مقایسه گردیده است از نتایج بدست آمده استنباط می گردد که علاوه بر پارامترهای مقاومتی خاک هندسه شیب و روش تحکیمی دیواره آن نیز در پاسخ لرزه ای شیروانی نقش بسزایی داشته و از نظر فنی و اقتصادی در بین روش های بررسی شده، پایدارسازی با استفاده از دیوار خاک مسلح با ژیوگرید، ضمن افزایش ضریب اطمینان و تامین پایداری کافی، هزینه های اجرایی معقولی را نیز به دنبال دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ROAD-50-94_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/820598/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توسلی، امید و نادی، بهرام و اوصالی، حمید و نورایی کیا، شاهین،1397،مقایسه فنی و اقتصادی روش های مختلف پایدارسازی موقت و دایمی شیروانی های خاکی (مطالعه موردی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات)،https://civilica.com/doc/820598

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,671
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support