ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

علل عبور عابران پیاده از زیر پل های عابر و راهکارهای پیشگیری از تصادفات در زیر آنها (مطالعه موردی: شهر اصفهان)

Year: 1397
COI: JR_ROAD-50-96_004
Language: PersianView: 215
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن ابوطالبی اصفهانی - استادیار گروه برنامه ریزی و حمل و نقل دانشکده عمران و حمل و نقل دانشگاه اصفهان ایران
علیرضا افشاری - دانش آموخته کارشناسی ارشد گروه عمران دانشکده مهندسی عمران موسسه آموزش عالی دانش پزوهان ایران

Abstract:

پل های عابر پیاده امکان عبور غیر همسطح ایمنی عابران از عرض معابر را تامین می کنند. مشاهده شده با وجود پل عابر پیاده معمولی و حتی مکانیزه (پله برقی) عابران پیاده به صورت همسطح عبور می کنند که در برخی موارد موجب تصادف می شوند بنابراین علت مشاهده این رفتار عابران پیاده لازم است بررسی گردد. لذا هدف از این مطالعه بررسی تاثیر پل های عابر پیاده و مکانیزه شدن آنها در عبور غیر همسطح از معابر و پیشگیری و کاهش تصادفات و افزایش ایمنی عابران پیاده در زیر آنها است بدین منظور از پرسشنامه و تحلیل های آماری مربوطه که از مصاحبه روی شهروندان اصفهانی که از روی پل های عابر پیاده و یا زیر آنها عبور کرده اند، استفاده شده است همچنین از آمار تصادفات عابران در سال های 1391 الی نیمه اول سال 1395 در محل پل های تحت مطالعه استفاده شده است آمار تصادفات و نتایج مطالعات میدانی نشان داد که پل های عابر پیاده معمول و یا مکانیزه (پله برقی) دارای اثربخشی مناسبی نبوده اند لذا وجود اسانسور در پل ها می تواند به مقدار قابل توجهی باعث بالا رفتن اثربخشی انها گردد. علاوه بر این، ایجاد نرده و با توجه به آمار و نظرات مصاحبه شوندگان در جلوگیری از عبور همسطح اجتناب ناپذیر است آموزش، تامین امنیت اجتماعی و جلوه های بصری زیبای پل ها در جذب عابران تاثیرگذار بوده و نیاز به یک برنامه پیشگیرانه و توجه ویژه است تجهیز پل های مکانیزه به آسانسور و نرده در پیشگیری از تصادفات زیر پل های عابر پیاده محرز بوده و آموزش عابران، ایجاد امین اجتماعی بیشتر و زیباسازی پل ها در عبور از آنها بسیار موثر است.

Keywords:

ایمنی، پل عابر پیاده، پل مکانیزه، تصادفات، عابر پیاده

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ROAD-50-96_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/820622/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابوطالبی اصفهانی، محسن و افشاری، علیرضا،1397،علل عبور عابران پیاده از زیر پل های عابر و راهکارهای پیشگیری از تصادفات در زیر آنها (مطالعه موردی: شهر اصفهان)،،،،،https://civilica.com/doc/820622

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,345
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support