ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ماهیت و جایگاه وکالت بلاعزل در نظام حقوقی ایران و فقه امامیه

Year: 1397
COI: PSYCONF01_019
Language: PersianView: 180
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عذرا ارتیشدار - دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، واحد مراغه، دانشگاه آزاد اسلامی مراغه، ایران
اباست پورمحمد - استادیار گروه حقوق خصوصی، واحد مراغه، دانشگاه آزاد اسلامی، مراغه، ایران

Abstract:

عقد وکالت به علت اذنی بودن و طبیعت خاص آن با اراده هر کدام از طرفین منحل می شود، ولی طرفین عقد با قصد و هدف استمرار عقد وکالت با استفاده از تاسیس مقرر در ماده 679 قانون مدنی وکالت بلاعزل را محقق ساخته، بگونه ای که به سادگی نتوان از حق عزل برای انحلال و پایان دادن به عقد وکالت جلوگیری شود. تراضی و توافق طرفین وکالت برای اعطای وکالت بلاعزل به دو روش محدود است: اول؛ در صورتی که وکالت وکیل در ضمن عقد لازمی شرط شده باشد. دوم: درفرضی که عدم عزل وکیل ضمن عقد لازمی شرط شده باشد. البته ممکن است، توافق طرفین ضمن عقد جایز، و یا ضمن خود عقد وکالت علاوه برشرط عدم عزل وکیل و عدم استعفاء وکیل نیز شرط گردد. در بین فقها و همچنین در بین حقوقدانان، مباحث چندی راجع به وکالت بلاعزل مطرح می باشد. در فقه امامیه و حقوق موضوعه ایران وکالت بلاعزل پذیرفته شده است. پژوهش حاضر با این فرض که؛ بنظر می رسد ماهیت و جایگاه وکالت بلاعزل در نظام حقوقی ایران و فقه امامیه یکسان است و با هدف بررسی ماهیت و جایگاه وکالت بلاعزل در فقه امامیه و حقوق ایران پرداخته است. که برای این امر از روش، توصیفی- تحلیلی استفاده شده است و به این نتیجه رسیدیم که: وکالت بلاعزل در فقه امامیه و حقوق موضوعه پذیرفته شده است.

Keywords:

وکالت، عزل، وکالت بلاعزل، فقه امامیه، حقوق موضوعه

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSYCONF01_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/823214/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ارتیشدار، عذرا و پورمحمد، اباست،1397،بررسی ماهیت و جایگاه وکالت بلاعزل در نظام حقوقی ایران و فقه امامیه،The National Conference on New World Achievements in Education, Psychology, Law and Social-Cultural Studies،Khoy،https://civilica.com/doc/823214

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,122
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support