ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ابعاد گوناگون دخالت دولت در بازار بیمه

Year: 1392
COI: INSDEV20_041
Language: PersianView: 269
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی کمالی دولت آبادی - مدیر گروه حسابداری دانشگاه جامع علمی کاربردی گروه انتخاب کارشناس شرکت سهامی بیمه آسیا استان اصفهان
امیر صفری - بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

Abstract:

وضع مقررات و نظارت بر فرایند اجرای آن، از جمله عوامل اصلی کنترل بازار و پیشگیری از بی نظمی های حادث در آن است. اجرای این دو فرایند مکمل، به دخالت در مکانیزم بازار بیمه منجر می شود. از این حیث، مقاله حاضر در ابتدا به بررسی ضرورت دخالت دولت در بازار بیمه و اهداف آن می پردازد. از سوی دیگر با قبول ضرورت دخالت دولت در بازار، این سوال مطرح می شود که حد و مرز این دخالت کجاست و بر چه چیز باید نظارت صورت گیرد و بر چه چیز نباید نظارت شود در پاسخ به این سوال مقاله حاضر چهارچوب جامعی را که انجمن بین المللی ناظران بیمه، برای نظارت بر موسسات بیمه تدوین و پیشنهاد کرده است، به عنوان الگویی کاربردی تشریح می کند. تعریف صحیح چارچوب نظارت بر موسسات بیمه به سیاست گذاران و قانون گذاران کمک می کند مقررات و سیاست هایی را تدوین کنند که نه به دخالت بی جا منجر شود و نه عنصری که لازم است کنترل شود، مغفول ماند. از سوی دیگر این کار باعث می شود تا بتوان سیاست ها، مقررات و شیوه نظارت بر موسسات بیمه را ارزیابی کرد.

Keywords:

وضع مقررات , نظارت , چهارچوب جامع نظارت , دخالت دولت در بازار بیمه

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV20_041. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/825665/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کمالی دولت آبادی، مهدی و صفری، امیر،1392،بررسی ابعاد گوناگون دخالت دولت در بازار بیمه،20th National Conference on Insurance and Development ،Tehran،https://civilica.com/doc/825665

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 6,278
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support