ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل تاثیر فناوری اطلاعات در میزان وقوع تقلب و جعل

Year: 1397
COI: INSDEV25_009
Language: PersianView: 175
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سجاد صالحی کردآبادی - دکتری مدیریت دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات
علیرضا رسا - کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، کارشناس شرکت بیمه دانا

Abstract:

در عصر کنونی با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات میزان ارتکاب تقلب و جعل در حال تحول است و با آن که فناوری اطلاعات می تواند همانند شمشیری دولبه عمل کند لیکن فناوری اطلاعات دارای این قابلیت است که تاثیری کاهشی در میزان بروز رفتارهای متقلبانه داشته باشد. براین اساس، این مطالعه با هدف سنجش تاثیر فناوری اطلاعات در میزان وقوع تقلب و جعل در شرکت بیمه دانا انجام گرفته است لذا تحقیق از نظر هدف کاربردی و از نظر تکنیک اجرا توصیفی است. برای جمع آوری اطلاعات جهت آزمون فرضیه ها، از پرسشنامه استاندارد استفاده گردیده است. جامعه ی آماری این پژوهش، تمامی مدیران و کارشناسان شعب شرکت بیمه دانا بوده در تهران و حجم نمونه به روش جامعه محدود و نمونه گیری در دسترس تعیین گردیده است. سپس با پیمایش جامعه آماری میزان هر یک از عوامل اصلی مدل اندازه گیری شده و با آماده سازی داده ها، روش حداقل مربعات جزیی برای آزمون مدل مفهومی استفاده شده است. در پایان، نتایج اجرای مدل بررسی و ضمن بیان آن که مولفه های فناوری اطلاعات تاثیری کاهشی در میزان وقوع تقلب و جعل در جامعه آماری شرکت بیمه دانا دارد پیشنهاداتی نیز برای ارتقای سطح شفافیت و به کارگیری فناوری اطلاعات و هم چنین جلوگیری از تقلب و جعل ارایه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV25_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/825894/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صالحی کردآبادی، سجاد و رسا، علیرضا،1397،تحلیل تاثیر فناوری اطلاعات در میزان وقوع تقلب و جعل،25th National Conference on Insurance and Development ،Tehran،https://civilica.com/doc/825894

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,878
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support