ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و ارزیابی شکاف های فناوری درصنعت بیمه با استفاده از مدل کپ تک

Year: 1397
COI: INSDEV25_015
Language: PersianView: 354
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نوشین فایق - کارشناس ارشد مدیریت تکنولوژی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، کارشناس مالی شرکت بیمه آرمان

Abstract:

امروزه برای باقی ماندن در عرصه رقابت، سازمان ها ناگزیرند به تحول فناوری و ایجاد فناوری های پیشرفته روی بیاورند. در مسیر به دست آوردن فناوری، جهت انجام برنامه ریزی برای ایجاد تغییر و تحول نیاز به استفاده از تکنیک کارآمد برای شناسایی شکاف های موجود در ارکان مختلف می باشد. از مهمترین روش های کاربردی برای شناسایی نیازهای فناوری استفاده از الگوی کپ تک است که سازمان توسعه صنعتی ملل متحد آن را ارایه داده است. با شناسایی نیازهای فناوری به کمک این ابزار قوی، فرصت های تغییر و نوآوری فناورانه در سازمان شناسایی و در نتیجه دستورالعملی برای اعمال تغییرات بر اساس اولویت ارایه می شود. اولویت های شناسایی شده مبتنی بر میزان اثری است که مولفه های فناوری بر یک عامل رقابتی مثل کیفیت دارند بنابراین اعمال تغییرات شناسایی شده با این روش منجر به افزایش توان رقابتی خواهد شد. شرکت های بیمه ای باتوجه به هدف خود که برآورد نیاز مشتریان به بهترین شکل ممکن است نیاز به استفاده از فناوری در بهترین حد خود دارند. شناسایی و اولویت بندی شکاف های فناوری و اثرگذار بر مزیت رقابتی با استفاده از مدل کپ تک با جامعه آماری 35 نفر از مدیران ارشد، کارشناسان و مشتریان به وسیله پرسشنامه در مراحل اصلی و استراتژیک در سازمان پیاده سازی و شناسایی گردید. جمع آوری یافته ها نشان دهنده این است که براساس مدل مذکور در این شرکت بیمه باتوجه به اولویت بندی شکاف های فناوری بیشترین شکاف فناوری مربوط به مرحله نهایی درحد 70/31 کمترین شکاف مربوط به مرحله برنامه ریزی سیستم ها و روش ها در حد 38/02 است. بدین ترتیب، بیشترین فرصت بهبود رقابتی فناورانه سازمانی در مرحله نهایی و کمترین آن در مرحله سیستم ها و روش ها قرار دارد و امتیاز پایین ناشی از عدم هماهنگی و اطلاع رسانی لازم برای محققین و کارفرما می باشد و باتوجه به شکاف های کشف شده به ارایه پیشنهادات برای کاهش فاصله از حد بهینه ارایه گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV25_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/825899/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فایق، نوشین،1397،شناسایی و ارزیابی شکاف های فناوری درصنعت بیمه با استفاده از مدل کپ تک،25th National Conference on Insurance and Development ،Tehran،https://civilica.com/doc/825899

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 14,415
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support