ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش فناوری اطلاعات در کاهش هزینه های بیمه گری و افزایش مزیت رقابتی همراه با ارایه الگو در صنعت بیمه

Year: 1397
COI: INSDEV25_022
Language: PersianView: 248
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حوریا اصل فلاح - دانشجوی دکتری کارآفرینی سازمانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، کارشناس شرکت بیمه دانا
مهدیه سهیلی فر - دانشجوی دکتری کارآفرینی سازمانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، کارشناس ارشد حوزه فناوری اطلاعات، سازمان جهاد کشاورزی استان تهران

Abstract:

دنیای امروز به دلیل ظهور فناوری اطلاعات، به یک دهکده جهانی تبدیل شده است. فناوری اطلاعات با شتاب فزاینده ای در حال تغییر جهان است و این تغییرات در کلیه عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مشهود است. فناوری اطلاعات به عنوان ساز و کار زیربنایی می تواند عملکرد سازمان و مزیت رقابتی را تحت تاثیر قرار دهد. از طرفی صنعت بیمه در معرض مهم ترین چالش های اقتصادی و رقابتی قرار داشته است. فناوری اطلاعات در صنعت بیمه باتوجه به نقش مهم بیمه در اقتصاد، اهمیت دارد. تقاضای روزافزون برای محصولات و خدمات بیمه ای بهتر، مسایل زیادی را برای این بخش ایجاد کرده است. برای موفقیت در این محیط، شرکت های بیمه ای مجبور به تحقیق در مورد راه هایی هستند که کارایی را بهبود بخشیده و از انتظارات مشتریان خود فراتر بروند. با بررسی مطالعات انجام شده در طول سال های 2018-2012 در خارج از کشور و پژوهش های صورت گرفته در سال های 1397-1386 در داخل کشور مشخص شد که استفاده از فناوری اطلاعات باعث افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها، رضایت مشتری، خدمات بهتر و طراحی و توسعه نوآورانه محصول می شود. یافته های مطالعه حاضر منجر به ارایه یک الگوی کاربردی در صنعت بیمه می گردد که نقش سه عامل منابع مالی، منابع انسانی و مدیریت را به طور همزمان در تاثیر فناوری اطلاعات در کاهش هزینه های بیمه گری، افزایش عملکرد سازمان و مزیت رقابتی تعیین نماید لذا فناوری اطلاعات باید با ترکیبی بهینه از مدیریت، منابع مالی و منابع انسانی باشد تا اهداف موثر آن بر رشد کارایی سازمان محقق گردد. نتایج این تحقیق نشان دهنده آن است که نقش فناوری اطلاعات یک عامل لازم اما ناکافی در بهبود عملکرد سازمان و مزیت رقابتی است. مدیران اجرایی باید توجه داشته باشند که ایجاد و به کارگیری از یک محیط سازمانی منحصربه فرد برای به دست آوردن مزایای فناوری اطلاعات بسیار مهم است.

Keywords:

فناوری اطلاعات , هزینه های بیمه گری , مزیت رقابتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV25_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/825906/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اصل فلاح، حوریا و سهیلی فر، مهدیه،1397،نقش فناوری اطلاعات در کاهش هزینه های بیمه گری و افزایش مزیت رقابتی همراه با ارایه الگو در صنعت بیمه،25th National Conference on Insurance and Development ،Tehran،https://civilica.com/doc/825906

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,209
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support