ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی عوامل تاثیرگذار در پذیرش خدمات بیمه الکترونیکی مشتریان صنعت بیمه

Year: 1397
COI: INSDEV25_034
Language: PersianView: 259
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر بهرامی - دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی، گرایش مدیریت بازاریابی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر، کارشناس پژوهشی، پژوهشکده بیمه
کیومرث سمعی - دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی، گرایش مدیریت بازاریابی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر، کارشناس متخصص اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی
بهادر یاری پور - کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، گرایش بیمه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، مدیر خسارت شرکت بیمه کوثر

Abstract:

بیمه الکترونیکی به عنوان بخشی از تجارت الکترونیک و موجی که کمتر از انقلاب صنعتی نیست در دنیا از رشد بی سابقه ای برخوردار است و بیمه و به طورکلی موسسات مالی از جمله صنایعی هستند که تجارت الکترونیک می تواند نقش به سزایی در رشد و توسعه آنها ایفا کند، چرا که صنعت بیمه صنعتی است اطلاعات بر، لذا دارای زمینه مناسبی جهت استفاده گسترده از تکنولوژی اطلاعات می باشد. تا زمانی که کاربران موردنظر یک فن آوری از آن استفاده نکنند هدف از طراحی آن یعنی همان بهبود و تسهیل انجام امور مربوطه و دست یابی به صرفه جویی های زمانی و هزینه ای برآورده نخواهد شد. بیمه الکترونیک زمانی تحقق خواهد یافت که مخاطبان آن از آن استقبال نموده و سعی در به کارگیری آن داشته باشند. در این مقاله با معرفی و تشریح بیمه الکترونیک و مدل های پذیرش فن آوری و نوآوری به این موضوع می پردازیم که چه عواملی موجب تقویت پذیرش خدمات بیمه الکترونیک از سوی مشتریان می شود و با مصاحبه با کارشناسان ارشد صنعت بیمه و پخش و جمع آوری پرسشنامه بین مشتریان شرکت بیمه دانا و با روش تحلیل عاملی به تلخیص داده ها و با روش توزیع دو جمله ای به تحلیل داده ها و همچنین آزمون فریدمن به رتبه بندی آن ها پرداخته ایم و طبق یافته های تحقیق، شاخص های سودمندی ادراک شده، سهولت استفاده، اعتماد به شرکت، نگرش و تمایل و آزمون پذیری به عنوان مهمترین عوامل تاثیر گذار در پذیرش خدمات بیمه الکترونیک از سوی مشتریان شناسایی شدن د و درنهایت پیشنهاداتی در این خصوص به شرکت های بیمه و تحقیقات مرتبط در آینده ارایه شده است.

Keywords:

تجارت الکترونیک , بیمه الکترونیک , پذیرش مشتری , مدل های پذیرش فن آوری و نوآوری

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV25_034. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/825918/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهرامی، امیر و سمعی، کیومرث و یاری پور، بهادر،1397،شناسایی عوامل تاثیرگذار در پذیرش خدمات بیمه الکترونیکی مشتریان صنعت بیمه،25th National Conference on Insurance and Development ،Tehran،https://civilica.com/doc/825918

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 119
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support