ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی خواص مکانیکی سرباره فولادسازی تثبیت شده با اوره فرمالدیید جهت استفاده به عنوان زیر بالاست راه آهن

Year: 1397
COI: NCSDUS08_154
Language: PersianView: 246
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

غزاله ماهر - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران، راه و ترابری، موسسه آموزش عالی دانش پژوهان
سیدمهدی ابطحی - دانشیار دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

با افزایش تولید آهن و فولاد در کشور، میزان قابل توجهی سرباره تولید می گردد. این سرباره ها در دپوهای عظیم روی هم انباشته می شود که علاوه بر اشغال مساحت زیادی از زمین های اطراف کارخانه ها، باعث آلودگی های زیست محیطی نیز می شوند. امروزه که حفظ محیط زیست اهمیت زیادی پیدا کرده و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار قابل توجه است، بهتر است برای بهره برداری از این سرباره ها تدابیری اندیشیده شود، زیرا مشخصات فیزیکی سرباره ها بصورتی است که می توان آنها را در دیگر صنایع از جمله راهسازی بکار برد. متاسفانه در کشور ما از سرباره ها استفاده زیادی نمی شود و به عنوان دور ریز کارخانه تلقی می شود. از طرفی شبکه راه آهن یکی از مهمترین سیستم های حمل و نقل در کشور است و همچنین جای پیشرفت های بسیاری دارد. سرباره ها از نظر خواص فیزیکی و شکل ظاهری برای استفاده در زیر بالاست راه آهن مناسب هستند،اما مطالعات میدانی نشان داده است که مصالح سرباره ای مقاومت برشی کافی برای استفاده در لایه زیر بالاست را نداشته و در اجرای زیر بالاست به خوبی متراکم نمی گردد. در این راستا به بررسی اثر اوره فرمالدیید بر مقاومت برشی لایه زیر بالاست سرباره ای پرداخته شده است. اوره فرمالدیید که برای تثبیت لایه زیر بالاست به کار رفته ماده ای در دسترس و ارزان است که از آن در آزمایش های کنترل کیفی زیر بالاست استفاده شده است. آزمون نسبت باربری کالیفرنیا (CBR) جهت بررسی اثر اوره فرمالدیید بر مقاومت برشی انجام شد که نتایج این آزمون ها مثبت بوده و نشان میدهد که با افزودن اوره فرمالدیید مقاومت سرباره ها افزایش می یابد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCSDUS08_154. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/829650/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ماهر، غزاله و ابطحی، سیدمهدی،1397،بررسی خواص مکانیکی سرباره فولادسازی تثبیت شده با اوره فرمالدیید جهت استفاده به عنوان زیر بالاست راه آهن،Eighth International Conference on Sustainable Development, Urban Development and Reconstruction،Qom،https://civilica.com/doc/829650

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 422
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support