ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

درمانگری از هند تحلیل سی غزل از دیوان غزلیات بیدل دهلوی با استناد به مولفه های روانشناسی مثبت گرا

Year: 1395
COI: OSPL02_157
Language: PersianView: 158
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرزانه یوسف قنبری - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول، دانشکده علوم انسانی
سوسن نظری - کارشناسی ارشد، زبان و ادبیات فارسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول

Abstract:

شعردرمانی یکی از انواع روش های هنردرمانی است که برای رفع تنش و آرامش بخشی در درمان بیماری های روانی و حتی گاهی به عنوان پیشگیری از بیماری های روانی مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی در سال های اخیر مورد توجه بی شتر روان درمانگران قرارگرفته ا ست و در پاره ای از موارد نتایج حاصل از درمان با این روش ب سیار ر ضایت بخش بوده ا ست. پژوهش پیش رو از نوع نظری ا ست و از روش کیفی در اجرای آن بهره برده ایم. نتایج حاصل از تحلیل سی غزل از دیوان بیدل ثابت می کند که بیدل از جمله شاعران پار سیگوی سبک هندی است که اشعار وی میتوانند برای فارسی زبانان سراسر گیتی اثرگذار و مفید با شند. از طرفی با توجه به موج جدید ایجاد شده توسط روان شنا سی مثبتگرا در این پژوهش با خوانشی نو در غزلیات بیدل با توجه به مولفه های روانشناسی مثبتگرا ابیات مناسب برای شعردرمانی کشف و با تجزیه و تحلیل قابل استفاده برای آنان می گردد به گونه ای که روان درمان گران می توانند با استناد به چنین ابیاتی در بهبود هر چه سریع تر این دسته از بیماران موثر واقع شوند

Keywords:

بیدل , شعردرمانی , غزلیات , روان شناسی مثبت گرا

Paper COI Code

This Paper COI Code is OSPL02_157. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/830363/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسف قنبری، فرزانه و نظری، سوسن،1395،درمانگری از هند تحلیل سی غزل از دیوان غزلیات بیدل دهلوی با استناد به مولفه های روانشناسی مثبت گرا،The 2nd International Conference on Orientalism, Iranian Studies and Bidl Research،https://civilica.com/doc/830363

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,349
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support