ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه کارایی مدل های تجربی در تخمین شاخص های عملیاتی هیدروسیکلون های صنعتی

Year: 1397
COI: MCONF02_033
Language: PersianView: 200
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حامد غلامی - دانشجوی دکتری فرآوری مواد معدنی
محمد مسینایی - دانشیار گروه مهندسی معدن دانشگاه بیرجند
علی اکبر عبدالله زاده - استادیاردانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
مجید بهجت جباری - سرپرست کارخانه نیمه صنعتی مجتمع مسسرچشمه

Abstract:

هیدروسیکلون یکی از مهم ترین تجهیزاتی که برای طبقه بندی ذرات در ابعاد ریز در مدارهای آسیاکنی مورد استفاده قرار می گیرد. مدلسازی هیدروسیکلون با هدف پیش بینی دانه بندی سرریز، دانه بندی تهریز، حد جدایش و بازیابی آب در تهریز در شرایط مختلف عملیاتی از اهمیت بسزایی برخوردار است. بررسی ها نشان داده است که مدل های تجربی پلیت و ناگسوارارایو بخوبی قادر به شبیه سازی کارآیی هیدروسیکلون ها در شرایط مختلف می باشند. هدف از تحقیق حاضر اعتبارسنجی این دو مدل براساس داده های بدست آمده از هیدروسیکلون های اولیه مجتمع مس میدوک در شرایط عملیاتی مختلف می باشد. نتایج 4 تست صنعتی نشان داد که هر دو مدل از دقت بسیار خوبی در پیش بینی دانه بندیسرریز، تهریز و بازیابی آب به ته ریز و توزیع حجمی جریان برخوردار بوده اما مدل پلیت تخمین دقیق تری از پارامترهای کارایی بخصوص تخمین حد جدایش نسبت به مدل ناگسوارارایو ارایه می نماید. با تعیین مدل پلیت به عنوان مدل برتر، در ادامه به مقایسه این نتایج با مقادیر تخمینی مدل پلیت در نرم افزار های MODSIM و COMSIM پرداخته شد. مقایسه پارامترهای کارایی هیدروسیکلون با مقادیر حاصل از شبیه سازی نشان داد که دو نرم افزار دفت شبیه سازی نزدیک به هم دارند ولی مدل نوشته شده در محیط اکسل دقت و کارایی بیش تری نسبت به دو نرم افزار دیگر دارد و با استفاده از آن می توان تاثیر پارامترهای عملیاتی بر عملکرد هیدروسیکلون را با دقت قابل قبولی پیش بینی نمود و عملکرد هیدروسیکلون را بهینه کرد.

Keywords:

هیدروسیکلون،مدل پلیت،مدل ناگسوارارایو MODSIM،COMSIM

Paper COI Code

This Paper COI Code is MCONF02_033. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/832293/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غلامی، حامد و مسینایی، محمد و عبدالله زاده، علی اکبر و بهجت جباری، مجید،1397،مقایسه کارایی مدل های تجربی در تخمین شاخص های عملیاتی هیدروسیکلون های صنعتی،Second National Conference on Materials Engineering, Metallurgy and Mine،Ahvaz،،،https://civilica.com/doc/832293

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support